جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 376
  • بازدید دیروز : 3810
  • بازدید این ماه : 15985
عناوین مهم خبری :
برداشت 2900 تن محصولات فرعی از جنگل ها و مراتع استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره بهره برداری این اداره کل گفت: در رویشگاه های طبیعی استان اصفهان 300 گونه گیاه داروئی، صنعتی، خوراکی و ادویه ای که به آنها محصولات فرعی جنگل و مرتع گفته می شود شناسایی شده که در 9/6 میلیون هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان گسترده شده اند.

برداشت کتیرا در شهرستان فریدن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدن از آغاز برداشت کتیرا از گون خرمنی زرد خبر داد.

رفع تصرف از اراضی ملی در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل از رفع تصرف از اراضی ملی در شهرابوزیدآباد توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان خبر داد.

برخورد قاطع با متخلفین تخلیه نخاله های ساختمانی در عرصه های منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار اعلام کرد به رغم مشخص نمودن جایگاه های تخلیه نخاله ساختمانی در مناطق مختلف شهرستان طی مشاهدات مکرر عوامل یگان حفاظت شهرستان و همچنین تماس همیاران طبیعت و مردم محلی روستاهای مجاور عرصه های منابع طبیعی مبنی بر تخلیه نخاله های ساختمانی در این عرصه ها، این اداره تصمیمات قاطع و جدی جهت برخورد با این متخلفان اتخاذ کرد.

فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی با مجموعه کتاب های کودک و نوجوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، با توجه به لزوم فرهنگسازی و آشنایی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی ، کتاب فرود اضطراری در خلیج فارس ، با محتوای هیجان انگیز که علاوه بر زنده نگه داشتن اسم خلیج فارس در ذهن کودکان ، مسائل زیست محیطی و آلودگی های خلیج فارس را بیان می کند ، به چاپ رسید .

طرح جامع مطالعاتی – عملیاتی مدیریت کانون های گرد و غبار اصفهان تهیه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در پنجمین کارگروه استانی کنترل پدیده گرد و غبار که در سالن جلسات استانداری اصفهان برگزار گردید، اولویت کنترل کانون های گرد و غبار استان اصفهان شناسایی شد.

بزرگترین باند قاچاق چوب و زغال در شهرستان آران و بیدگل متلاشی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل از متلاشی شدن بزرگترین باند قاچاق چوب و تهیه زغال درخت تاغ در محمدآباد ابوزیدآباد خبر داد.

شناسایی و دستگیری عامل سرقت خاک گچ از معادن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار از عملیات گشت زنی مأموران یگان حفاظت این شهرستان در مراتع موسوم به ییلاقی کمشچه و مشاهده برداشت غیرمجاز خاک گچ از این عرصه ها، خبر داد.

کشف 90 تن چوب قاچاق در استان اصفهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، فرمانده یگان حفاظت این اداره کل از کشف 90 تن حمل قاچاق چوب بلوط در شهرستان خمینی شهرخبر داد.

سخن روز

مردم با آنچه که نمی‏دانند، دشمنند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک