جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 533
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10605
عناوین مهم خبری :
رشد 400 درصدی پروژه های بیابان زدایی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در بازدید استاندار اصفهان ، معاون عمرانی ، مدیر کل محیط زیست ، مدیر کل مدیریت بحران و تنی چند از مدیران از پروژه های بیابان زدایی شرق اصفهان با بیان مطلب فوق گفت : در صورتی که پساب فاضلاب در اختیار این اداره کل قرار گیرد می توان تعهد 10 هزار هکتار تثبیت بیابان ها را عملیاتی ساخت

بازدید استاندار اصفهان  از پروژه  های بیابان زدایی

استاندار اصفهان در بازدید از پروژه بزرگ بیابانزدایی در شرق اصفهان گفت : مسئله مقابله با بیابان زایی جزء وظایف ما در استان است و باید به صورت ویژه به آن پرداخته شود . برای همین منظور از سال گذشته کارگروه مقابله با گرد و غبار شش ماه قبل از این که در سطح کشور در دستور کار قرار گیرد در استان اصفهان تشکیل و شروع به کار کرد .

ارایه تسهیلات بدون سود به بهره برداران

اکبر روانفر، رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی استان اصفهان از اعطای تسهیلات بدون سود برای اجرای طرح های توسعه زراعت چوب و طرحهای جنگل و مرتع و گیاهان داروئی از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری قانون بودجه سال 1393 خبر داد و گفت :مجموع تسهیلات بدون سود پرداختی این صندوق به مجریان طرحها از بهمن ماه سال 1394 تا کنون 1میلیارد و 260 میلیون ریال بوده است .

79 پروژه عمرانی شاخص درهفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان ازافتتاح تعداد 79 پروژه عمرانی شاخص درسطح استان درهفته دولت خبر داد .
محمد حسین شاملی افزود: عملیات نهالکاری ، پروژه آبخیزداری سنگ ملاتی ، جایگزینی سوخت فسیلی ، غنی سازی جنگل ، اخذ سند ، تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ ، ازپروژه های قابل افتتاح درهفته دولت است.

مشارکت خیرین دراجرای سامانه کنترل ، پخش وبهره برداری ازسیلاب انارک نایین

به منظور پیشگیری ، مهار سیلاب ، حفاظت جاده ترانزیتی نایین انارک ، حفاظت آب وخاک وتثبیت شنهای روان ، طرح پخش سیلاب به مساحت 200 هکتار درجنوب غربی شهر انارک شهرستان نایین انجام می شود.

گردهمائی روحانیون شهرستانهای فریدن وبوئین ومیاندشت

خداوند متعال منابع طبیعی را برای زندگی بهتر انسانها آفریده است و از مهمترین دستاوردهای طبیعت خدادادی تولید اکسیژن است .
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها ضمن بیان مطالب فوق در گردهمایی روحانیون شهرستانهای فریدن وبوئین ومیاندشت عنوان نمود ، تولید اکسیژن ،اشتغال ، تفریح ، اقتصاد از جمله فوائد دیگر منابع طبیعی است

حفاظت مشارکتی، سیاست اصلی منابع طبیعی در حفظ و نگه داری از عرصه های ملی است

معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی با مرتع داران و دامداران بخش کوهپایه عنوان کرد ، بهره برداران عرصه های منابع طبیعی باید در امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی مشارکت داشته باشند .

مراسم بزرگداشت روزخبرنگار درشهرستان فریدن برگزارشد

با حضورجمعی ازخبرنگاران ، مراسم بزرگداشت روزخبرنگاردرایستگاه تولید بذرگیاهان مرتعی قهیز درشهرستان فریدن برگزارگردید.

کسب مقام اول مسابقات قرآنی

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان نطنز ، آقای علی میلاجردی کارشناس حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان نطنز دربیست وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن وزارت جهاد کشاورزی درمرحله استانی دررشته قرائت ، مقام نخست این دوره ازمسابقات را کسب نمود.

چهره ماندگار منابع طبیعی کشور درگذشت

دکتر محمد حسین جزیره ای، جنگل شناس برجسته و چهره ماندگار علمی کشور، امروز و در سن 94 سالگی درگذشت.

تولیدات روستاییان در محدوده پروژه ترسیب کربن  اصفهان، در بازارهای بزرگ کشور عرضه خواهد شد

با همت مسؤلین پروژه ترسیب کربن اصفهان، صندوق توسعه روستای قورتان، مرکز فنی و حرفه ای ورزنه و دهیاری روستای قورتان و با همکاری کارآفرین بخش خصوصی، اولین کارگاه تولیدی خیاطی در محدوده پروژه ترسیب کربن راه اندازی شد.

توانمندسازی جوامع محلی در محدوده پروژه ترسیب کربن از طریق اعطای وام های خرد و ایجاد مشاغل کوچک خانگی

مدیر اجرایی پروژه ترسیب کربن از ایجاد بیش از 60 فرصت شغلی در قالب مشاغل کوچک خانگی در روستاهای پروژه ترسیب کربن اصفهان خبر داد

کمبود امکانات و نیروی انسانی به قاچاق چوب دامن می زند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه کمبود امکانات پیشرفته و نیروی انسانی به قاچاق چوب دامن زده، گفت: قاچاقچیان چوب از این کمبودها استفاده و اقدام به ضرب و شتم و کشتن قرقبانان می‌کنند.

روشنگری
روشنگری

10 مرداد 1395

اصلاح خبر در مورد آتشسوزی مراتع فریدونشهر

مامورین منابع طبیعی به صورت جدی حمایت خواهند شد

رئیس دادگاه عمومی حقوقی جرقویه درجلسه هم اندیشی با رییس وکارشناسان اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اصفهان بااعلام مطلب فوق گفت: باتوجه به حضور چشمگیر مرتعداران ودارندگان پروانه چرای دام در مراتع شهرستان و بخش جرقویه سفلی و علیا ، نظارت در جهت رعایت اصول بهره برداری از علوفه مرتعی وقاطعیت در برخورد با بهره برداران متخلف علوفه مرتعی ضروری است .

نتیجه بی مهری و بی توجهی به طبیعت مرگ تدریجی را برای انسان رقم می زند

گردهمائی یک روزه ائمه جمعه و جماعات شهرستان سمیرم با موضوع اطفاء حریق

بهره برداری از پروژه جایگزینی سوخت فسیلی

پروژه جایگزینی سوخت فسیلی با صرف اعتباری معادل دو میلیارد و یکصد و هفتاد میلیون ریال در شهرستان فریدونشهر اصفهان و به همت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به بهره برداری رسید.

جلسه آموزشی اطفاء حریق در شهرستان برخوار برگزار شد

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت :هدف اصلی کلاسهای آموزشی ، پیشگیری و آگاه سازی جوامع محلی در امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی است.

کارگاه آموزشی آشنایی با اصول تغذیه در خانواده برگزار شد

نماینده امور بانوان اداره کل منابع طبیعی در استانداری اصفهان با اعلام این خبر گفت : این کارگاه آموزشی با هدف آموزش استفاده از مواد غذایی سالم در بین خانواده ها برگزار شد .

سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک