جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 12
  • بازدید دیروز : 704
  • بازدید این ماه : 720
عناوین مهم خبری :
تبریک مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان به کلیه همکاران وپرسنل  به مناسبت حلول سال نو  (درحاشیه جلسه تودیع ومعارفه رئیس اداره امور مراتع)

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ضمن تبریک وتهنیت ایام ماه مبارک رجب ، اعیاد پیش روی شعبانیه وحلول سال نو وبهار پرطراوت به کلیه همکاران ، پرسنل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ، انجمنهای مردم نهاد ، بهره برداران وفعالان عرصه های منابع طبیعی وآبخیزداری اظهار امیدواری نمود برای کلیه این عزیزان وخانواده محترمشان ، سال 99 سرشار ازشادابی ، نشاط ، طراوت ، خرّمی ووفور نعمت وسلامتی باشد.

راه اندازی پایگاه مدیریت کنترل کوچ دام شماره یک شهرستان فریدن

پایگاه کنترل کوچ دام شماره یک شهرستان فریدن در محل پلیس راه دامنه شروع به کار کرد.

شمارش معکوس برای تمدید پروانه چرا

دامداران و عشایری که برای بهره برداری از عرصه های منابع طبیعی پروانه دارند فقط تا پایان اسفند می توانند این پروانه را تمدید کنند

تشدید اقدامات حفاظتی از اراضی ملی در ایام نوروز

سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تشدید اقدامات حفاظت و صیانت از اراضی ملی بویژه جنگل ها و مراتع در چهارشنبه آخر سال و تعطیلات نوروزی خبر داد.

خور و بیابانک قابلیت اجرای ۲۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری دارد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خور و بیابانک گفت: این شهرستان قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار را دارد.

وقوع ۱۳۸ مورد سیل بزرگ و کوچک طی سال ۱۳۹۸ در کشور

مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام وقوع ۱۳۸ مورد سیل بزرگ و کوچک در سطح حوزه های آبخیز کشور،گفت: علی رغم رخدادهای مختلف، بدلیل وقوع سیلاب های متعدد و مخرب در مناطق وسیعی از شمال، غرب و جنوب کشور، سال ۱۳۹۸ را باید سال سیلاب نامید.

کنترل کوچ در سال ۹۹ در شهرستان سمیرم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: طبق سنوات گذشته و همچنین به منظور جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر امسال از ۲۵ اسفند ماه با استقرار ۳ پاسگاه در مبداء ورودی روستاهای چهارراه و قبر كیخا و زمان كهریز مدیریت کوچ آغاز می گردد.

همزمان با هفته منابع طبيعي 14 پروژه آبخيزداري در استان تهران به بهره برداري مي رسد

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان تهران از افتتاح و به بهره برداري رسيدن 14 پروژه آبخيزداري در استان تهران با اعتباري بالغ بر 230 ميليارد ريال در هفته منابع طبيعي سال جاري خبر داد.

مدیرکل دفتر مرتع سازمان جنگل‌ه اعلام کرد؛ مدیریت چرای دام مهمترین راهکار برای جلوگیری از فرسایش خاک

مدیرکل دفتر مرتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه ۸۴ میلیون هکتار از مساحت ۱۶۴ میلیون هکتاری کشور را مراتع تشکیل می‌دهد، مدیریت چرای دام را مهمترین راهکار برای جلوگیری از فرسایش خاک نام برد.

نهضت نهالکاری در ایران ادامه دارد /بیش از 13میلیون نهال در نقاط مختلف کشور غرس شد

هفته منابع طبیعی و درختکاری، ‌امسال با شعار «نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز» آغاز شد. سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی بخشی از فعالیت نهالکاری خود را چند‌ماه زودتر و از آذرماه در کشور به اجرا درآورد که همچنان ادامه دارد.

سطح جنگل‌های طبیعی و دست‌کاشت ایران به ۱۴.۳ میلیون هکتار رسید

رئیس شورای عالی جنگل، مرتع و آبخیزداری، سطح جنگل‌های طبیعی و دست‌کاشت کشور را ۱۴.۳ میلیون هکتار اعلام کرد.

سمنان/ایجاد نهالستان‌ها علاوه بر اشتغالزایی موجب توسعه اقتصادی است

سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در حاشیه مراسم روز درختکاری بیان داشت: درختکاری یکی از مؤلفه‌های مهم برای حفظ طبیعت است و باید همه تلاش کنیم در این ایام درخت بکاریم زیرا درختکاری به زندگی سالم کمک می‌کند.

توزیع 9 میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی

رییس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از توزیع 9 میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی امسال خبرداد.

توزیع 12000 اصله نهال درخت مثمر و غیرمثمر به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درخت کاری درشهرستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردستان در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار امسال هفته منابع طبیعی با عنوان نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز ،از توزیع 12000 اصله درخت مثمر و غیرمثمر به این مناسبت در شهرستان اردستان خبر داد. این نهال ها اغلب شامل توت،سنجد،زیتون تلخ،اقاقیا،کاج،سرو می باشد

تقویت پوشش گیاهی عامل مهمی در کاهش سیلاب ها

مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تبریک هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و روز ملی درختکاری بر نقش مهم پوشش گیاهی در جذب بارش، افزایش نفوذ باران و کاهش سیل خیزی حوزه های آبخیز تاکید کرد.

مراسم روز درختکاری در ارتفاعات شمال شرقی تهران برگزار شد

همزمان با ۱۵ اسفند ماه، مراسم روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در منطقه جنگلکاری تلو واقع در ارتفاعات شمال شرقی تهران و در بخشی از طرح جنگل کاری دامنه جنوبی البرز برگزار شد.

بیانیه سرپرست سازمان جنگل‌ها به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری بیانیه صادر کرد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم گفت: ۶ هزار انواع نهال مثمر و غیرمثمر در این شهرستان توزیع شده است.

کاشت نهال سلامت در اولین روز از هفته منابع طبیعی  توسط استاندار اصفهان

استاندار اصفهان در آغازین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیز داری به نام و یاد پرسنل خدوم بهداشتی و درمانی در محوطه استانداری اصفهان نهال سلامت کاشت .

کاشت درخت در کشور تعطیل پذیر نیست

سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره اهمیت هفته درختکاری گفت: در مناطق سردسیری از اسفندماه و در مناطق گرمسیری از آذرماه درختکاری را آغاز کرده‌ایم و کاشت درخت در کشور تعطیل پذیر نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز درختکاری دو اصله نهال غرس کرد

به‌مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) دو اصله نهال میوه غرس کردند.

اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان پیشرو درمبارزه با کرونا ویروس

بازرس فنی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: درراستای مبارزه وپیشگیری ازبیماری کرونا اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ نموده است .

عملیات بیابان‌زدایی در حدود ۳ هزار هکتار اراضی اصفهان انجام شد

اصفهان- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: از ابتدای سال تاکنون عملیات بیابان‌زدایی و مقابله با ریزگردها شامل نهالکاری، قلمه کاری، مالچ پاشی، مدیریت هرزآب و بذرپاشی و کاشت نهال در حدود ۳ هزار هکتار اراضی اصفهان انجام شد.

سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک