جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 335
  • بازدید دیروز : 3810
  • بازدید این ماه : 15944
عناوین مهم خبری :

در این همایش که به دعوت اداره آموزش، ترویج و مشارکت مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و با حضور مدیران انجمن ها و تشکل های زیست محیطی استان اصفهان به مناسبت روز جهانی بیابان برگزار شد، آقای مهندس شاملی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی، خشنودی واستقبال از تشکیل چنین همایشی بر ایجاد ارتباط قوی و تنگاتنگ بین انجمن ها و تشکل های زیست محیطی و مردم نهاد با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان تاکید نمود و اظهار داشت : ضرورت دارد چنین همایش هایی به طور مرتب و مداوم و حداقل در هر فصل یک مرتبه برگزار شود تا بتوانیم از فصول مشترک منافع دو طرف به نحو مطلوب به نفع مردم و کشور استفاده کنیم

تثبیت روند بیابان زایی در اصفهان

ایسنا/اصفهان امروزه بعد از بحران تغییر اقلیم و آب شیرین، سومین چالش پیش روی بشر را بیابان زایی می دانند.

مراسم وداع وبدرقه شهید مدافع طبیعت وانفال خدادادی شهید البرز زارعی از بیمارستان سوانح وسوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان

در این مراسم که آقای دکتر قاسمی معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان وهیئت همراه ، مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان ، معاونین ایشان ، تعدادی از روسای ادارات ستادی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ومعاونین ایشان ، خانواده محترم آن شهید و تعدادی از تشکلها وانجمنهای زیست محیطی ومردم نهاد استان اصفهان حضور داشتند

البرز زاگرس پر کشید

البرز زارعی کوهنورد طبیعت دوست کهگیلویه و بویراحمدی که در آتش سوزی های اخیر جنگل ها و مراتع گچساران دچار سوختگی شدید شده بود به دیار حق شتافت.

یادداشت معاون سازمان صدا و سیما به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابانزایی

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما در یادداشت اینستاگرامی به بررسی نقش رسانه در مقابله با بیابان‌زایی پرداخته است.

پیام دبیر اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی ملل متحد به مناسبت روز جهانی بیابان‌زدایی ‏

هفدهم ژوئن در تقویم سازمان ملل متحد روزجهانی مقابله با بیابان زایی است. .بیابان‌زایی یکی از بزرگترین چالش‌های بشر در قرن اخیر است. با نامیدن یک روز در سال به این مناسبت، تلاش می‌شود تا علاوه بر آشنا کردن مردم با مساله بیابان‌زایی، راهکارهایی برای مهار این پدیده پیدا شود. دبیر اجرایی کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی ملل متحد به مناسبت روز جهانی بیابان‌زدایی ‏پیامی صادر کرد که متن آن بدین شرح است.

۱۲۵ میلیون هکتار اراضی کشور مستعد طرح های آبخیزداری

معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: ۱۲۵ میلیون هکتار از اراضی کشور قابلیت اجرای طرح‌های آبخیزداری دارند.

ناوگان بالگردی نیروهای مسلح برای اطفای حریق جنگل ها تقویت می شود

مدیر بحران وزارت دفاع با بیان اینکه از سال گذشته با مساعدت وزیر دفاع بخش اعظمی از تجهیزات ارتباطی، بسکت های ( سبد) ویژه حمل آب و امکانات مورد نیاز جهت انجام عملیات اطفای حریق به نحو مطلوب تأمین شد گفت: اکنون نیز به محض وصول اعتبار و تخصیص آن از سوی سازمان برنامه و بودجه خدمات یگان های بالگردی برای اطفای حریق جنگل ها تقویت خواهد شد

بازدید معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیزداری کشور از پروژه های آبخیزداری شهرستان آران وبیدگل

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان گفت: دکتر شهبازی معاون آبخیزداری امور بیابان ومراتع سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور بهمراه مدیر کل دفتر کنترل سیلاب وآبخونداری سازمان متبوع از پروژه پخش سیلاب ابوزید آباد فخره شهرستان آران وبیدگل که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و160 میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرا در آمده است بازدیدکرد.

بازدید معاونین استاندار از پروژه های صندوق توسعه ملی در شهرستان آران وبیدگل

سرپرست روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: مهندس غلامی معاون امور عمرانی استانداراصفهان ودکتر قاضی عسگر معاون امور اقتصادی استاندار اصفهان بهمراه فرماندار و بخشداران شهرستان آران وبیدگل وهمچنین مدیر کل وتنی چند از رؤسای ادارات ستادی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان ، از پروژه پخش سیلاب محمد آباد شهرستان آران وبیدگل بازدید کردند.

نشست فرماندهان یگان های حفاظت دستگاههای اجرایی برای  مقابله با آتش سوزی

معاون فنی اداره کل منابع وآبخیزداری استان اصفهان از نشست فرما ندهان یگان های حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان ، یگان حفاظت اراضی سازمان جهاد کشاوزی ، راه وشهر سازی واداره کل محیط زیست استان اصفهان خبر داد.

تخصيص ۵۰ ميليارد تومان برای امداد هوایی حوادث غيرمترقبه و آتش‌سوزی جنگل‌ها

سازمان برنامه و بودجه ۵۰ ميليارد تومان ديگر براي تجهيز و تامين سوخت هواپيما و هلي‌كوپترهاي امداد و آ‌ب‌پاش براي مقابله با حوادث غيرمترقبه از جمله آتش‌سوزی تخصیص داد.

مراتع هشت شهرستان اصفهان در معرض خطر حریق/ مجهز به بالگرد نیستیم

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با تاکید بر اینکه کشور مجهز به بالگرد حمل آب نیست، گفت: با مطالعات صورت گرفته بر روی پوشش گیاهی اصفهان، مراتع هشت شهرستان استان مناطق پرخطر از لحاظ حریق هستند.

۷۰ هزار هکتار زمین‌ ملی در استان اصفهان سنددار شد

اصفهان- ایرنا- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان از صدور سند برای ۷۰ هزار هکتار از زمین‌های ملی این استان خبر داد.

10 سال حبس برای آتش زنندگان جنگل‌ها و مراتع

مدیر کل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طبق مکاتبات انجام شده با دادستان کل کشور مقرر شده است افرادی که به طور عمدی جنگل‌ها و مراتع را به آتش می‌کشند، به حداقل ۱۰ سال حبس محکوم شوند.

رتبه نخست آران و بیدگل از نظر مساحت جنگل های دست کاشت

آران و بیدگل با ۹۸ هزار هکتار مساحت جنگل‌های دست کاشت رتبه نخست جنگل را در استان پهناور اصفهان داراست.

پیام  مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان به مناسبت هفته محیط زیست

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان به مناسبت هفته محیط زیست پیامی را منتشر کرد
متن پیام بدین شرح است :

هیچ نوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان اصفهان گزارش نشده است

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: آتش‌سوزی های اخیر در سطح جنگل‌های زاگرسی و مراتع در مرزهای استان نبوده و هیچ نوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های استان گزارش نشده است.

محکومیت متخلف سابقه‌دار به احیای تاغزارهای آران و بیدگل

کاشان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: یک قاچاقچی سابقه‌دار چوب تاغ به احیای جنگل‌ها شامل کاشت نهال و مبارزه با آفت موش‌ها در مناطق کویری این شهرستان محکوم شده است.

طرح ‌مبارزه با موش‌ها در تاغزارهای آران و بیدگل آغاز شد

کاشان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آغاز طرح مبارزه با موش‌ها در یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از تاغزارهای این شهرستان در مدت حدود ۲۰ روز آینده خبر داد.

پیام تسلیت رئیس سازمان جنگل ها به مناسبت درگذشت دکتر محمد پیرصوفی

دکتر مسعود منصور طی پیامی در گذشت دکتر محمد پیرصوفی را به خانواده وی و کلیه علاقمندان منابع‌طبیعی کشور تسلیت گفت.

سازمان جنگل‌ها: از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کنید

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی اطلاعیه‌ای از عموم مردم خواست با حضور مسئولانه در طبیعت، از بروز حریق در جنگل‌ها و مراتع پیشگیری کنند.

رئیس سازمان جنگل‌ها: تقاضای مجازات حداکثری برای عاملان حریق عمدی جنگل‌ها و مراتع داریم

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بهبهان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد ‏حریق‌های حادث شده در جنگل‌ها و مراتع عامل انسانی دارد گفت: تقاضای مجازات حداکثری برای عاملان حریق عمدی در جنگل‌ها و ‏مراتع را داریم.‏

۳۰۰ هزار همیار طبیعت در کشور فعال هستند

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها در حاشیه نشست توجیهی تاسیس صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی که در مرکز آموزش جوانشیر کرج برگزار شد گفت: همیاران طبیعت مجموعه ای از افراد دلسوز و داوطلب و نقش آفرین در عرصه های منابع طبیعی هستند.

سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک