جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 340
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 344
عناوین مهم خبری :
بهره‌برداری از ۴۶ هزار هکتار پارک آبخیز در کشور

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با اشاره به اهمیت توسعه پارک آبخیز با هدف کاهش مخاطرات سیل بر سکونتگاه‌های شهری و روستایی و همچنین گسترش تفرجگاه‌های طبیعی در پیرامون مراکز جمعیتی، از بهره‌برداری از ۱۸ پارک آبخیز احداث شده به مساحت ۴۶ هزار هکتار در سطح کشور خبر داد.

مردم بهترین حافظان منابع‌طبیعی هستند

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: منابع‌طبیعی بدون مشارکت مردم توفیق حاصل نمی‌کند و ‏مردم بهترین محافظین منابع‌طبیعی هستند.‏

یکی از امدادگران هلال احمر در آتش‌سوزی جنگل‌های کوه بلوط بلند جان باخت

زنده‌یاد محمد مهدی حسینی یکی از امدادگران هلال احمر شهرستان اردل هنگام اطفای حریق جنگل‌های کوه بلوط بلند در استان چهارمحال و بختیاری جان باخت.

وقوع ۴۰ حریق در مراتع و عرصه‌های محیط زیستی استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان علت ۹۰ درصد حریق ها را خطای انسانی اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال ۳۵ حریق در مراتع و ۵ حریق در عرصه های محیط زیستی استان اتفاق افتاده است.

امضای تفاهم نامه همکاری شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و سازمان جنگل‌ها

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی برای گسترش همکاری‌های فی مابین و استفاده از توان و امکانات و همچنین بهره مندی از ظرفیت‌های در اختیار، پیش از ظهر روز یکشنبه تفاهم‌نامه مشترک همکاری امضاء کردند.

اجرای طرح مبارزه با موش صحرایی در جرقویه علیا

طرح مبارزه با موش صحرایی در ۱۰۰ هکتار از طاق زار‌های جرقویه علیا اجرا شد.

اجرای طرح های آبخیزداری در ۱۱۷ هزار هکتار از اراضی اصفهان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: امسال در صورت تامین اعتبار ۱۴ پروژه آبخیزداری با هدف پیشگیری از سیلاب و کنترل فرسایش خاک در سطح ۱۱۷ هزار هکتار از اراضی استان اصفهان اجرا می شود.

امسال ۳۰ هزار هکتار اراضی ملی زیر کشت زراعت چوب می‌رود

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در سال جاری حدود ۳۰ هزار هکتار از اراضی ملی و سایر عرصه‌های غیر ملی زیر کشت زراعت چوب قرار می‌گیرد.

کارگاه آموزشی اصول و مبانی حقوق منابع طبیعی برگزار شد

در راستای تاکیدات رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور مبنی بر آشنایی مدیران و روسای ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها با موضوعات مختلف منابع طبیعی بویژه مبانی حقوق در منابع طبیعی عصر روز گذشته کارگاه آموزشی اصول و مبانی حقوق منابع طبیعی به صورت ویدئو کنفرانس در محل سازمان جنگل ها برگزار شد.

عرصه‌های طبیعی گرفتار آتش طمع انسان

اصفهان- ایرنا- چه دردآور است عرصه‌های طبیعی، این گنجینه‌های ارزشمند هر روز طعمه آتش می‌شوند و می‌سوزند، مایه تاسف است که پرونده آتش‌سوزی درختان کشورمان از جمله استان اصفهان سالانه قطورتر می‌شود و همچنان مشاهده این فصل غم‌انگیز در کتاب طبیعت ایران هستیم، چرا جلوی این آتش طمع انسان گرفته نمی‌شود؟ مشکل کار در کجاست؟ فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی نکرده‌ایم یا برغم همه اقداماتی که انجام می‌شود هنوز در حفظ و حراست آن ناتوانیم؟

۴۸ هکتار از مراتع و عرصه‌های طبیعی اصفهان در آتش سوخت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: ۴۸ هکتار از مراتع و عرصه‌های طبیعی این استان از ابتدای سال جاری تاکنون طعمه حریق شده است.

تأکید بر حمایت‌های قانونی برای حفظ منابع‌طبیعی در نشست مشترک رییس سازمان جنگل‌ها و وزیر دادگستری

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، امروز به منظور برخورداری از حمایت‌های قانونی برای حفظ و صیانت از منابع طبیعی و تسهیل در تصویب لوایح پیشنهادی سازمان جنگل ها جهت تشدید مجازات مرتکبین ایجاد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع با سید علیرضا آوایی، وزیر دادگستری دیدار و گفت و گو کرد.

پیگرد قانونی با برداشت غیر مجاز گیاهان دارویی

برداشت بدون مجوز گیاهان دارویی خودرو در عرصه‌های منابع طبیعی استان اصفهان ، پیگرد قانونی دارد.

جنگل کاری 3 میلیون هکتار از اراضی بیابانی

رئیس اداره امور بیابان اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان اظهار داشت : با تلاش ها و برنامه ریزی ها ی هدفمند تا کنون توانسته ایم با اعتبار بالغ بر11 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات مالی ، اجرای طرح جنگل کاری 3 میلیون و 200 هزارهکتار از اراضی بیابانی استان اصفهان درسال گذشته و سال جدید (جهش تولید) راکلید بزنیم .

تاکید بر اجرای طرح مالچ پاشی در ابوزیدآباد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه هزینه مالچ‌پاشی در آران و بیدگل از صندوق توسعه ملی تامین شده گفت: ۴۰ میلیارد تومان برای طرح مالچ پاشی اختصاص داده شده

انتظار داریم با اقدامات پیشگیرانه، حریق در منابع طبیعی کاهش یابد

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نشست شورای حفاظت و مدیریت بحران حریق منابع‌طبیعی فارس گفت: انتظار می‌رود با اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه شاهد کاهش آتش‌سوزی‌ها و عدم تکرار آن در عرصه‌های منابع طبیعی باشیم.

ادای احترام رییس سازمان جنگل‌ها به زنده‌یاد البرز زارعی

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با حضور در آرامگاه زنده‌یاد البرز زارعی رشادت‌های این کوهنورد دوستدار منابع طبیعی را گرامی داشت.

گردهمایی ائمه جمعه، جماعات و روحانیون شهرستان فریدن در حوزه علمیه شهر فریدن

گردهمایی ائمه جمعه، جماعات و روحانیون شهرستان فریدن در حوزه علمیه شهر فریدن، با حضور حجه الاسلام و المسلمین طباطبایی نژاد مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع وآبخیزداری کشور برگزار شد .

بررسی چالش‌های بخش بیابان با حضور رؤسای ادارت بیابان سراسر کشور

دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای بررسی چالش‌ها و مسائل مربوط به بخش ‏بیابان و همچنین بررسی عملکرد سال 98 منابع طبیعی استان‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی جلسه ‏ویدیو کنفرانسی برگزار کرد‎.‎

پنج درصد آتش‌سوزی‌های اراضی ملی عمدی است

مدیرکل حوزه ریاست و ارزیابی عملکرد سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: پنج درصد از آتش‌سوزی‌های اراضی ملی بر اساس تحقیقات انجام شده به صورت عمدی رخ داده است.

نامگذاری مرکز فرماندهی و کنترل یگان حفاظت منابع‌طبیعی به نام

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دستور نامگذاری مرکز فرماندهی و کنترل یگان ‏حفاظت منابع‌طبیعی کشور به نام «البرز زارعی» را صادر کرد.‏

سازمان جنگل‌ها و مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی به منظور گسترش ‏بسیج ملی برای حفظ و احیای منابع‌طبیعی کشور، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. ‏

طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی منطقه هیرکانی برای صیانت از مراتع و جنگل‌ها

معاون دفتر جنگلداری و امور بهره برداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: طرح مدیریت پایدار منابع طبیعی منطقه هیرکانی با رفع نواقص طرح‌های گذشته با معیارهای قواعد بین المللی بومی‌سازی شده، اهداف ما در حفظ و حراست از جنگل‌ها را به سرانجام می‌رساند.

سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک