جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1349
  • بازدید دیروز : 3282
  • بازدید این ماه : 20697
اجرای طرح ذخیره نزولات آسمانی در ۲۰۰ هکتار از مراتع حوزه آبخیز مهرجان

طرح ذخیره نزولات آسمانی در ۲۰۰ هکتار از مراتع حوزه آبخیز مهرجان اجرا شد.

آتش در مراتع داغباشی سمیرم مهار شد

اصفهان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم از مهار آتش در مراتع ذخیره‌گاه جنگلی منطقه داغباشی در جنوب این شهرستان خبر داد.

سگزی و محور نایین- انارک شدیدترین کانون های بحران گردوغبار اصفهان

رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر دو منطقه سگزی و محور نایین- انارک شدیدترین کانون های بحران استان اصفهان هستند، گفت: متاسفانه در حالیکه اداره کل منابع طبیعی در حال بیابان زدایی است، اما در همان مناطق، کشاورزی سنتی به شدت در حال انجام است.

استحصال ۶۵ میلیون مترمکعب رواناب در سازه‌های آبخیزداری

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از استحصال ۶۵ میلیون مترمکعب روان آب در سازه های آبخیزداری سراسر استان در سال جاری خبر داد.

رئیس سازمان جنگل‌ها به مناسبت روز جنگلبان پیامی صادر کرد

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به مناسبت روز جنگلبان پیام محبت‌آمیزی خطاب به محافظان منابع‌طبیعی کشورمان صادر کرد.

اشک تاغزارهای بیابان در کوره‌های زغالگیری

اصفهان- ایرنا- روزگارانی در اطراف شهرهای استان اصفهان و دیگر مناطق بیابانی کشور مملو از تاغزارهای بود که علاوه بر تاثیر در توسعه گردشگری، مانع فرسایش بادی و تعدیل‌کننده ریزگردها بوده‌اند،دریغا که اکنون از آن چندان خبری نیست و باقیمانده این جنگلهای بیابانی نیز همچنان در هجوم افراد نابکار قطع و در کوره‌های زغالگیری هر منطقه می‌سوزند که باید برای این چالش روزافزون تدابیری اندیشید.

ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان‌های زاگرسی کشور

مرحله دوم تجهیزات اطفای حریق جنگل ها، به ۱۱ استان حاشیه رشته کوه زاگرس ارسال شد.

جلسه بررسی روند پیشرفت عملکرد طر ح های 9 در 99 در استان اصفهان برگزار شد

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به تحت عنوان " جهش تولید "اشاره نمود وگفت : در وزارت جهاد کشاورزی وظایفی برای تحقق شعار سال در نظر گرفته شده است .

جنگلکاری اقتصادی با مشارکت مردم طراحی و اجرا می شود

معاون مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: جنگلکاری اقتصادی با مشارکت مردم درکل حوزه طراحی و اجرا می شود.

عامل انسانی دلیل اصلی آتش‌سوزی‌های مختلف در مراتع گلپایگان است

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان گفت: ۹۰ درصد آتش سوزی‌ها در سطح مراتع گلپایگان به عوامل انسانی از جمله بر پا کردن آتش در سطح مراتع توسط گردشگران و آتش زدن کاه مربوط است.

رئیس سازمان جنگل‌ها: حفظ منابع پایه از رسالت‌های بزرگ ماست

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: یکی از رسالت‌های بزرگ ما حفظ منابع‌ پایه به عنوان ثروت بین‌ نسلی است و خاک یکی از مهمترین این منابع است.

اختصاص بسته‌های حمایتی برای زارعین چوب

مجری طرح توسعه زراعت چوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اختصاص بسته‌های حمایتی برای توسعه زراعت چوب در کشور خبر داد.

جلد دوم کتاب

آیین رونمایی از جلد دوم کتاب "نگاه سبز به اصفهان" با حضور جمعی از علاقه مندان و فعالان محیط زیست برگزار شد.

۳.۵ هکتار مراتع بویین و میاندشت طعمه حریق شد

اصفهان- ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع آتش‌سوزی در ۳.۵ هکتار از مراتع دره ساری شهرستان بویین و میاندشت در روز پنجشنبه خبر داد که به دلیل بی‌احتیاطی مرتعداران اتفاق افتاد.

نشست تعاملی سازمان جنگل‌ها و اوقاف برای رفع موانع تثبیت مالکیت منابع‌طبیعی و موقوفات

رؤسای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان اوقاف و امور خيريه در نشست کارگروه مشترک این دو سازمان ضمن تأکید بر ادامه تعاملات گسترده به بررسی راه‌های تسریع در رفع موانع تثبیت مالکیت منابع‌طبیعی و موقوفات پرداختند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشورخبرداد؛ تامین اعتبار ۶۵ میلیاردی برای حفظ جنگل‌ها

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر وجود هماهنگی میان دستگاهها در آتش سوزیهای اخیر، از تامین اعتبار ۶۵ میلیاردی به منظور روان تر شدن عملیات اطفا حریق جنگل ها از سوی این سازمان خبر داد.

سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک