جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 642
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 646
عناوین مهم خبری :
اولین کارگاه آموزش تخصصی ویژه 2400 نفر از نیروهای حفاظتی جنگل های هیرکانی

اولین کارگاه آموزش تخصصی مأموریت و شرح وظایف یگان حفاظت ویژه 2400 نفر از نیروهای حفاظتی جنگل های هیرکانی به منظور توانمندسازی و ظرفیت سازی نیروهای حفاظتی در جهت حفظ و صیانت از عرصه های منابع طبیعی کشور در مجتمع آموزش و توانمندسازی بهره برداران منابع طبیعی و آبخیزداری مرحوم مهندس ساعی (کلارآباد) به مدت 3 روز تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

تسهیل تجاری‌سازی فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان توسط نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان در نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان دامپروری مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان این‌که مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به عنوان کانون‌های اشاعه دانش در بخش کشاورزی در سطح دهستان‌های استان مستقر شده‌اند، اظهار داشت: این سازمان آمادگی دارد در راستای تحقق هدف دانش‌گستری در بخش کشاورزی در تجاری‌سازی فناوری‌های شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق این مراکز همکاری کند.

۴ هزارو ۵۰۰ هکتار از اراضی طبیعی استان اصفهان جنگلکاری شد

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: امسال حدود ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار عرصه های استان اصفهان با هدف توسعه پوشش گیاهی جنگلکاری شده است.

«معجزه آبخیزداری»| معنای واقعی مشارکت مردمی در آبخیزداری چیست؟

مشارکت مردمی را می توان مولفه راهبردی در حکمرانی آب و آبخیزداری دانست. در این یادداشت به معنای واقعی مشارکت مردمی در آبخیزداری می پردازیم.

برنامه ها و سیاست های کلی منابع طبیعی کشور از زبان رییس سازمان جنگل ها

مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت و گو با خبرگزاری کشاورزی ایران- ایانا- سیاست ها، راهبرد ها و برنامه های اجرایی منابع طبیعی را در بخش های مختلف تشریح کرد.

وبینار سراسری   سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری  و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

وبینار سراسری نشست مشترک مسئولین سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حضور مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان ها ومعاونین ایشان.

در ۳ سال اخیر: مطالعات آبخیزداری ۴۲۶ هزار هکتار اراضی طبیعی اصفهان انجام شد

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: در سه سال اخیر مطالعات آبخیزداری برای ۴۲۶ هزار هکتار از عرصه‎‌های طبیعی این استان انجام شده است.

اجرای 13 طرح جنگل کاری در شهرستان کاشان

از ابتدای امسال تاکنون با حضور مردم ، کوهنوردان و ورزشکاران 13 طرح جنگل کاری در شهرستان کاشان اجرا شده است.

استفاده از ظرفیت وکلای دادگستری برای حفاظت از منابع طبیعی

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای حفظ حقوق منابع طبیعی و انفال از ظرفیت تخصصی جامعه حقوقدانان و وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می کند.

بیش از  122 هزار هکتار از اراضی ملی  شهرستان نجف آباد تحت پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته است

بالغ بر 122 هزار و 540 هکتار از اراضی ملی واقع در جغرافیای شهرستان نجف آباد در دو بخش مهردشت و مرکزی تحت پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته است.

اجرای عملیات توسعه حنگل با بذر در ذخیره گاه جنگلی داغباشی در شهرستان سمیرم

عملیات توسعه جنگل با بذر در مساحتی بالغ بر 250 هکتار از ذخیره گاه جنگلی داغباشی شهرستان سمیرم آغاز شد .

مقابله با زمین‌خواری در عرصه‌های طبیعی اصفهان شدت یافت

رییس یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: جدیت این نهاد برای مقابله با زمین‌خواری و اقدامات سودجویانه در عرصه های طبیعی بیشتر شده است.

دیدار رییس سازمان جنگل ها با رئيس امور مديريت مشاغل سازمان اداري و استخدامي كشور

مسعود منصور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با همتعلی شاه نظری رئيس امور مديريت مشاغل و نظام هاي پرداخت سازمان اداري و استخدامي كشوردر باره وضعیت شغلی کارکنان منابع طبیعی، شرایط سختی کار و سهم درآمد کارکنان به گفت و گو پرداختند.

توسعه ۵۰ هزار هکتاری گیاهان دارویی مرتعی در سال جهش تولید

طرح توسعه گیاهان دارویی در سطح ۵۰ هزار هکتار عرصه های مرتعی در سال جهش تولید با هدف حفظ منابع آب و خاک، تقویت پوشش گیاهی و اقتصادی کردن طرح های مرتعداری اجرا می شود.

ساخت بند خاکی کلیزه در نایین آغاز شد

عملیات ساختمانی بند خاکی کلیزه روز سه شنبه با ظرفیت ۷۰ هزار متر مکعب در محله محمدیه شهرستان نایین آغاز شد.

آران و بیدگل ویترین ملی منابع طبیعی است

سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: آران و بیدگل با دارا بودن ظرفیت‌های برجسته، ویترین ملی منابع طبیعی محسوب می‌شود و از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است.

برخورد قانونی با عاملین قطع اشجار واقع در اراضی ملی

به گزارش رکنا موضوع قطع درختان در اراضی منابع طبیعی و ملی گلپایگان مدتی است که در محافل خبری و مجازی این شهرستان داغ شده است و موجب نگرانی حافظان محیط زیست و مردم شده است

تکریم و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران‌وبیدگل

جلسه تکریم و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران‌وبیدگل درمحل فرمانداری شهرستان.

کلنگ زنی پروژه آبخیزداری بند خاکی کلیزه در شهرستان نائین

مراسم کلنگ زنی پروژه آبخیزداری بند خاکی کلیزه در شهرستان نائین از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 99 با حضور نماینده مردم نائین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی برگزار شد .

وزیر جهاد کشاورزی: اجرای طرح های آبخیزداری در کشور شتاب گرفته است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در کشور شتاب گرفته و کارکردهای آبخیزداری توانسته است چند شهرستان را که کانون سیلاب بوده است در سال جاری از خطر سیل نجات دهد.

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در پایش و اطفای حریق‌های جنگلی

رییس سازمان جنگل‌ها ضمن اشاره به مشارکت این سازمان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای پروژه‌های منابع‌طبیعی گفت: یکی از پروژه‌های مهمی که ضرورت دارد در دستور کار قرار گیرد پروژه پایش، رصد و اطفای حریق است.

توسعه صنعت گیاهان دارویی مستلزم تدوین قوانین به روز است

رییس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی اصفهان گفت: توسعه صنعت گیاهان دارویی در کشور و به تبع آن این استان مستلزم تدوین قوانین به روز و تسهیلگر برای تولیدکنندگان است.

افزایش آب چاه و قنوات اثر مثبت اجرای عملیات آبخیزداری

مدیرکل دفتر حفاظت خاک سازمان جنگل ها گفت: افزایش آب چاه، چشمه و قنوات، مهاجرت معکوس به روستا‌ها و امنیت غذایی کشور از تاثیرات مثبت اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری است.

سهم ۱۰ هزار هکتاری فریدن در تهیه طرح‌های مرتع‌ داری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فریدن گفت: در سال جاری سهمیه شهرستان فریدن از تعهد استانی در تهیه طرح‌های مرتع‌داری ۱۰ هزار هکتار است که مقدمات اولیه آن به اتمام رسیده است.

کاشت بذر بادام کوهی در مناطق دره، خم و کامو کاشان

بذر بادام کوهی (گونه اسگوپاریا) برای حفظ تنوع زیستی کوهستان در مناطق دره، خم و کامو کاشان کاشته شد.

سخن روز

سوال نکن ، شاید خدا به تو بفهماند . گدایی نکن ، شاید خدا غنی ات کند . به قلبت فشار نیاور ، شاید خدا مشکلت را رفع کند . چه در امور دنیوی و چه در امور اخروی ، یک شاید کنار زندگی ات بگذار !

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک