جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 686
  • بازدید دیروز : 1891
  • بازدید این ماه : 10758
عناوین مهم خبری :
بسته راهکارهای احیای زاینده‌رود، طرحی جامع  که منافع کل حوضه زاینده‌رود مد نظر قرار گرفته است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: در بسته راهکارهای احیای زاینده‌رود بحث علمی و فنی در۴ محور اصلی درنظر گرفته شده که در این بسته راهکارها کل حوضه زاینده‌رود و منافع استان‌های همجوار مدنظر است.

برگزاری جلسه مشترک سازمان جنگل‌ها و سازمان ثبت اسناد برای کاداستر اراضی ملی

جلسه بررسی و رفع مشکلات کاداستر اراضی ملی و دولتی 9 اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با حضور روسای دو سازمان ثبت اسناد و جنگل ها و مراتع و مدیران استان‌ها در محل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

ثبت‌نام نهضت ملی مسکن در ۱۲ شهر استان اصفهان ادامه دارد

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان گفت: ثبت‌نام نهضت ملی مسکن در ۴۳ شهر به پایان رسیده است اما در ۱۲ شهر این استان که در دور جدید ثبت نام‌ها در دستور کار قرار گرفت، همچنان ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل مطرح کرد؛ لزوم تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل گفت: تغییر الگوی کشاورزی آران و بیدگل به سوی کشت گیاهان دارویی لازم است مورد توجه کشاورزان این شهرستان قرار گیرد.

در چهارمین روز پیاپی هوای اصفهان باز هم آلوده است

میانگین کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز با قرار گرفتن روی شاخص ۱۶۱ AQI در ناسالم برای عموم ثبت شده است.

استاندار اصفهان: دستگاه‌های اجرایی استان به پدافند غیرعامل توجه کنند

استاندار اصفهان گفت: لازم است نگاه ویژه‌ای به موضوع پدافند غیرعامل بویژه با توجه به شرایط و ویژگی‌های خاص استان اصفهان صورت گیرد.

رئیس شورای شهر : مصرف مازوت در نیروگاه شهید منتظری هر چه زودتر قطع شود/ پیگیری و ساماندهی اراضی موسوم به 270 هکتاری محمود آباد

رئیس شورای اسلامی شاهین شهر گفت: جان شهروندان با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و نیروگاه باید هر چه زودتر ادامه این روند را قطع کند.

تعیین اعتبار برای احیای رودخانه زاینده‌رود در بودجه ۱۴۰۱ ضروری است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعیین اعتبار و ردیف برای احیا و پایداری آب رودخانه زاینده‌رود در بودجه سال آینده دولت ضروری است.

معاون فرمانداری کاشان مطرح کرد؛ اختصاص ۷۰۰ هکتار از اراضی کاشان به کشت بادام کوهی

مسعود خاندایی معاون فرماندار کاشان : از اختصاص ۷۰۰ هکتار از اراضی کاشان به کشت بادام کوهی خبر داد و افزود: قرار این این اقدام با مشارکت برخی از شرکت‌های بزرگ صنعتی و تولیدی کاشان انجام شود.

بارگذاری بر زاینده رود باید به فراخور توان زیست محیطی این رودخانه باشد

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بارگذاری اقتصادی و تولیدی در حوضه آبریز هر منطقه از جمله زاینده رود باید به فراخور ظرفیت تحمل زیست محیطی همان منطقه باشد.

آلودگی شدید هوای اصفهان/ شاخص ۱۲ ایستگاه قرمز و بنفش است

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۶۶ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

طرح‌های آبی حوضه زاینده رود آب شرب مردم اصفهان را با خطر مواجه می‌کند

مدیر عامل آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: اجرای طرح‌های آبی در حوضه زاینده رود احتمال به خطر افتادن آب آشامیدنی برای اهالی اصفهان و سایر شهرهای برخوردار از این حوضه را افزایش می دهد.

دومین ایده بازار گیاهان دارویی با همکاری اداره کل منابع طبیعی برگزار می‌شود

رئیس سرای نوآوری گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان : دومین ایده بازار در حوزه‌های صنایع غذایی، گیاهان دارویی، باغبانی، دامپروری و رشته‌های مرتبط با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان برگزار می شود.

پایان حیات ۱۵ درصد از قنوات استان اصفهان

در کل کشور ۴۷ هزار رشته قنات وجود دارد که ۱۰ درصد آن در استان اصفهان است و پنج هزار و ۸۴ هکتار از مزارع و باغ‌های استان را آبیاری می‌کند. حدود ۱۵ درصد از قنوات استان در پی کاهش بارش ها، خشک شده و وضع کاریز‌ها به عنوان میراثی کهن و شاهرگی حیاتی هر روز بحرانی‌تر می‌شود.

بهره برداری از طرحهای اجرایی حوضه زاینده رود

رئیس حوضه آبریز رودخانه زاینده رود گفت:طرح‌های اجرایی در حوضه زاینده رود در استان‌های اصفهان و چهار محال وبختیاری تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

فرسایش خاک در کشور سالانه سه هزار میلیارد تومان خسارت برجا می‌گذارد

مدیرکل دفتر فنی بیابان زدایی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور : بر اساس برآوردی که سازمان جنگل‌ها با همراهی بخشی از حوزه‌های دانشگاهی انجام داده میزان خسارت فرسایش بادی تنها در حوزه خسارت‌های مستقیم افزون ‌بر سه هزار میلیارد تومان در سال است

معاون سازمان جنگل ها : بودجه آبخیزداری کشور کافی نیست

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها اعلام کرد: سالانه باید روی ۳میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات آبخیزداری انجام شود تا به مبنای کاهش سیل و فرسایش خاک برسیم ولی این عدد به خاطر کمبود بودجه آبخیزداری در بهترین حالت سالی ۱.۵میلیون هکتار است که طبیعتا این عدد محسوس نیست.

رئیس جمهور: راهکار برو‌ن‌رفت از خطرات سیل، آبخیزداری است

رئیس جمهور با تاکید مجدد بر امدادرسانی سریع به سیل‌زدگان جنوب کشور گفت: راهکار برون رفت از خطرات ناشی از سیل، تقویت حوزه آبخیزداری است و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

مدیرکل امور مراتع سازمان جنگلها : بیش از ۶ برابر ظرفیت مجاز از مراتع کشور بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: بر اساس مطالعات انجام شده میانگین بهره‌برداران از مراتع برای چرای دام ۱۶۰ هزار خانوار است که اکنون بیش از ۶ برابر مازاد بر ظرفیت از مراتع بهره‌برداری می‌کنند.

فرونشست نیم متری میدان نقش جهان

مدیرکل سازمان زمین شناسی اصفهان گفت: با پیشرفت خزنده و سریع پدیده فرونشست، برآورد می‌شود نقش جهان تا ۴۶ سانتی‌متر نشست کند.

پویش ایران سرسبز - کاشت نهال در هزار و ۷۵۰ هکتار در کمربند سبز شرق استان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: در پویش مردمی «هر ایرانی یک درخت» که از ابتدای آذرماه آغاز شده و تا روز درختکاری ادامه دارد که دراین طرح ملی به یاد هر شهید یک درخت کاشته می‌شود.

آگهی زراعت چوب سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور

نظر به اینکه سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشورز برای اجرای طرح های توسعه زراعت چوب در سطح کشور به نهال‌های گونه های سریع الرشد از انواع صنوبر و اکالیپتوس با حداکثر سن دو سال نیاز دارد، لذا تولید کنندگان بخش خصوصی که تمایل به فروش محصولات تولیدی خود دارند، می توانند تعداد نهال های قابل تحویل خود را به تفکیک گونه، حداکثر تا تاریخ 1400/10/22 اعلام نمایند.

تشکر و قدردانی رئیس سازمان جنگل‌ها از نقش‌آفرینان پویش ایران سرسبز

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از نقش‌آفرینان پویش ایران سبز، هر ایرانی یک درخت تقدیر و تشکر کرد.

گزارش تصویری از مراسم استقبال و تشییع پیکر شهید گمنام (دفاع مقدس) توسط همکاران اداره کل منابع طبیعی اصفهان

گزارش تصویری از مراسم استقبال و تشییع پیکر شهید گمنام (دفاع مقدس) در محوطه باز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان

باید روابط عمومی ادارات جدی گرفته شود !

مدیر خانه مطبوعات استان اصفهان در جلسه شورای اداری استان با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی; روابط عمومی در ادارات جدی گرفته شود مدیران باید بحث مشاور رسانه‌ای را جدی بگیرند و بدانند که مشاور رسانه‌ای می‌تواند خط مشی خوبی به مدیران بدهد.

سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک