جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1983
  • بازدید دیروز : 3210
  • بازدید این ماه : 102261
عناوین مهم خبری :
انعقاد تفاهم نامه دانشگاه کاشان با اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه کاشان و اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی و ارتقای سطح همکاری‌های علمی منعقد شد.

دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان با سرپرست فرمانداری ویژه کاشان

محمدعلی کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با حضور در فرمانداری با دکتر محمدشریف زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان دیدار و در خصوص مباحث آبخیزداری شهرستان گفتگو نمود.

منابع طبیعی اصفهان در روزنامه های استان

درج مصاحبه جناب آقای مهندس ابوطالب امینی معاون آبخیزداری اداره کل و جناب آقای مهندس حسینعلی نریمانی معاون فنی در روزنامه های استان

گزارش

نظام دامداری کوچ نشینان ایران یکی از کهن­ ترین و مهم­ترین شیوه­ های پرورش دام کشور بوده است از ویژگی­ های اساسی این نظام اتکای اصلی آن به مراتع طبیعی است به طوری که دام به صورت طبیعی و در قلمرو ایل و با استفاده از مراتع ییلاقی، میان بند و قشلاقی تغذیه می­ شود.

گاوخونی سیراب نشود ۵ استان و پایتخت را گرد و غبار می‌گیرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: تالاب گاوخونی یک ارزش بین المللی دارد و اگر حق آبه‌های تالاب داده نشود می‌تواند برای پنج استان گرد و غبار به همراه داشته و حتی به تهران هم برسد.

گردشگری ناپایدار بلای جانِ کویر

آفرودسواری و گردشگری بی‌ضابطه می‌تواند طبیعت کویر "ورزنه" را در آینده نه‌چندان دور به نابودی بکشاند؛ اتفاقی که برای این سرمایه ارزشمند منابع طبیعی اصفهان جبران‌ ناپذیر خواهد بود.

سرسبزی رویشگاه های طبیعی فریدونشهر در فصل بهار

شهرستان فریدونشهر یکی از غنی‌ترین منابع ارزشمند گیاهان خودرو در غرب استان اصفهان است.

۱۲ گلوگاه برای جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر به استان اصفهان ایجاد شد

مدیرکل امور عشایر اصفهان از ایجاد ۱۲ گلوگاه و استقرار عوامل ادارات منابع طبیعی و امور عشایر برای جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر به منطقه ییلاقی این استان خبر داد.

رهاسازی آب از سد زاینده رود بمدت 10 روز

بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان خروجی سد زاینده‌ رود برای توزیع آب کشاورزی شرق و غرب این استان افزایش یافت.

برگزاری کارگاه آموزشی مشاغل خانگی؛ در سالن جلسات حضرت بقیه الله الاعظم اداره کل

پیرو مصوبه کمیته فرهنگ سازمانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان مبنی بر برگزاری نشست‌های علمی ، فرهنگی تحت عنوان پنجشنبه‌های پویا، اولین کارگاه آموزشی با موضوع مشاغل خانگی برگزار شد.

بازدید معاون حفاظت و امور اراضی سازمان از محدوده معدنی کلاه برفی در کاشان

توسط معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به همراه مدیر کل دفتر حفاظت و حمایت و رییس گروه معادن و سایر همکاران سازمان از محدوده معدنی کلاه برفی واقع در شهرستان کاشان بازدید بعمل آمد.

دریافت هزار فقره سند تک برگ اراضی ملی اردستان

به منظور پیشگیری از زمین‌خواری، هزار فقره سند تک برگ اراضی دولتی این شهرستان دریافت شد.

ونک؛ روستاشهری بکر در دامنه دالانکوه

روستای دیروز و شهر امروز ونک، یکی از جاذبه‌های گردشگری و چشم‌نواز خطه سمیرم در غرب این شهرستانِ کوهستانی و ییلاقی است.

شناسایی ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش منابع طبیعی/ اجرای ۱۷ پروژه فناورانه

بیش از ۷۰۰ شرکت دانش بنیان، موسسه و پارک علمی و فنی مرتبط با دانشگاه‌ها برای ارتقای نفوذ فناوری در بخش منابع طبیعی و افزایش راندمان عملکرد حفاظت از جنگل‌ها، اقلیم کشور و آبخیزداری شناسایی شده است.

حفاظت از جنگل ها و مراتع؛ مهمترین اولویت سازمان منابع طبیعی

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: حفاظت از جنگل ها و مراتع در سرلوحه کار منابع طبیعی قرار دارد و امسال طرح‌های فنی و حفاظتی بر اساس اقدامات اجتناب‌ناپذیر با قوت هرچه بیشتر انجام می‌شود.

ممنوعیت ورود عشایر به فریدونشهر تا یکم خردادماه

به منظور حفاظت از گونه‌های گیاهی از ابتدای بهار تا یکم خرداد از ورود دام و عشایر به مراتع جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

حفاظت از خاک در اصفهان نیازمند برنامه ریزی اصولی است

اصفهان، نیازمند برنامه ریزی اصولی و مقابله با تهدید های فعلی، برای حفاظت از خاک به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های طبیعی است.

تغییر اقلیم و عوامل انسانی ذخائر ژنتیکی را به مخاطره می‌اندازد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آران و بیدگل در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا : ضمانت حیات جوامع انسانی در گرو حفاظت از اکوسیستم‌ و ذخیره‌های ژنتیکی است، بنابراین حفاظت از اکوسیستم‌ها برای انسان یک ضرورت حیاتی است.

رفع تصرف از ۱۰ هزار مترمربع زمین‌های ملی در کاشان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان در گفت و گو با ایسنا گفت: مأموران یگان حفاظت این اداره در تعطیلات نوروزی ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های ملی در روستاهای ییلاقی را از تصرف کنندگان پس گرفتند.

راهکارهای مدیریتی آبخیزداری شهری برای کاهش خسارات سیلاب های بهاری چیست؟

آبخیزداری شهری با ارائه راهکارهای مدیریتی متعدد، نقش مهمی در جمع آوری و هدایت رواناب شهری و در نتیجه کاهش سیلاب شهری دارد.

تبعات زیست‌محیطی کوچ بی‌موقع دام در مراتع

مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال جدید برای کوچ عشایر گفت: اگر زمان ورود و خروج دام، ظرفیت دام و مدت استفاده از مرتع را رعایت نکنیم، از نظر زیست‌ محیطی منجر به فرسایش خاک، افزایش روان‌آب می‌شود.

حضور انبوه خودروها در طبیعت ، محیط زیست را دچار آسیب و فرسایش می کند

برپایی سنت ۱۳ بدر با هدف آشنایی و قدردانی از طبیعت است که مردم بدون وسیله نقلیه به دامن صحراها می‌رفتند اما اکنون حضور انبوه خودروها طبیعت و محیط زیست را با آسیب و فرسایش مواجه می کند.

در روز طبیعت در جنگل‌ها و مراتع آتش نیفروزیم

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور از عموم مردم خواست تا در روز طبیعت در جنگل‌ها و مراتع آتش روشن نکنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اصفهان: ۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های اصفهان طی تعطیلات سال نو در آتش سوخت

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اصفهان : ۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های اصفهان طی تعطیلات سال نو در آتش سوخت

دستگیری قاچاقچیان چوب و زغال در آران و بیدگل

رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در یازدهمین روز تعطیلات نوروزی هنگام گشت و کنترل‌های شبانه‌روزی موفق به شناسایی و دستگیری دو متخلف قطع درخت و تهیه زغال شدند.

سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک