جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1287
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1287
عناوین مهم خبری :
ساخت 44 دستگاه آبشخور فلزی 2 متری در شهرستان بوئین و میاندشت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین و میاندشت اعلام کرد ، به منظور تسهیل در اجرای طرح کنترل کوچ تعداد 44 دستگاه آبشخور فلزی 2 متری توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین و میاندشت ساخته و در بین بهره برداران مراتع این شهرستان توزیع شد .

احمد رفیعی گفت : در راستای اجرای طرح کنترل کوچ، اخطاریه کوچ بهاره در بین دامداران توزیع و همچنین در اماکن  عمومی نیز نصب شده و به بخشداری ها نیز ارسال شده است . همچنین با شوراهای اسلامی روستا ها برای اطلاع رسانی به کشاورزان و دامداران روستایی تماس تلفنی برقرار شده است .
وی همچنین اجرای گشت زنی و بازدید از مراتع را از 25 اسفند ماه سال 98 تا اواخر خرداد ماه سال 99 برای جلوگیری از ورود زود هنگام دام به مراتع از دیگر  برنامه های این اداره برای کنترل کوچ بر شمرد .
رفیعی اعلام کرد : برنامه ریزی برای بازدید و شمارش دام های مستقر شده  در سطح شهرستان و تکمیل فرم های شاخ شماری و همچنین ابلاغ زمان و ظرفیت مناسب مراتع به بهره برداران مراتع انجام شده است .
 رئیس اداره  منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بوئین و میاندشت تصریح کرد با اجرای  گشت های روزانه از ورود دام به سامان های عرفی در خارج از فصل چرا جلوگیری خواهد شد و با دامداران فاقد پروانه مرتعداری و دام مازاد  برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .
وی خاطر نشان کرد لیست مرتعداران صاحب پروانه مرتعداری و مجریان طرح ها ی مرتعداری برای اطلاع مامورین یگان حفاظت  تهیه شده است .  
بازدید : 1004
18 فروردین 1399 ساعت 08:13 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نیرومند ترین مردم آن است که خشم خویش را نگه دارد . (امام موسی کاظم ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک