جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1109
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1109
عناوین مهم خبری :
اعزام سومین اکیپ کارشناسان و ماموران منابع طبیعی شهرستان سمیرم به استان فارس
علی پورعسگر رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم در این باره افزود همزمان با نزدیک شدن خانوارهای عشایری کوچرو به سمت ییلاق های سمیرم در مسیر  کوچ و در راستای مدیریت کنترل كوچ زودهنگام  به منظور جلوگیری  چرای زودرس و تخریب بوته های نورس شهرستان سمیرم طی اقداماتی فعال و خلاقانه تاکنون ۳ اکیپ از ماموران و کارشناسان را علی رقم مشکلات و موانع موجود به سمت استان فارس روانه کرده ایم . در حال حاضر سومین اکیپ از پاسگاه چهار راه سمیرم به سمت شهرستان های  نورآباد و سپیدان ،عزیمت کرده اند.
انتظار میرود اعزام این اکیپ ها با وجود تحمیل هزینه و افزایش مخاطرات و مسولیت های شبانه روزی برای اداره و کارشناسان این اداره بتواند گامی موثر در حفظ پوشش گیاهی و مراتع شهرستان کند. چرا که معتقدیم پیشگیری به موقع میتواند مانع تخریب و تشکیل پرونده و افزایش مشکلات بعدی برای اداره و دستگاه های قضایی باشد.


کارشناسان و مامورین این اداره در این مسیر با عشایر تیره قرخلو، عاشوری، زندی لک و قره قانی مواجه شده اند و از طریق یاد آوری و آموزش کوچ زودهنگام نسبت به آگاه سازی اثرات منفی ورود دام در این زمان از سال اقدام نمودند.
شهرستان سميرم در ضلع شمالي دنا و زاگرس مياني با 150 روستا و آبادي، شش شهر و چهار بخش و افزون بر يكصد هزار نفر جمعيت روستايي، شهري و عشايري، با 455 هزار هكتار عرصه هاي ملي و طبيعي در160كيلومتري جنوب اصفهان و 164 كيلومتري شمال ياسوج واقع است
افزون بر چهار هزار و 700 خانوار عشايري از چهار طايفه دره شوري، عمله، فارسيمدان و شش بلوكي ايل بزرگ قشقايي به مراتع این شهرستان وارد شده و دام هایی خود را تعلیف می نمایند.


بازدید : 1049
24 فروردین 1399 ساعت 06:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

مومن تملق نمی گوید و حسد نمی برد ، مگر در طلب علم . ( امام باقر ع )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک