جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1020
  • بازدید دیروز : 2596
  • بازدید این ماه : 31280
قاچاقچیان درختان تاغ در منطقه سگزی اصفهان دستگیر شدند
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  با اعلام این خبر گفت : تعدادی از افراد سود جو ، اقدام به بریدن درختان تاغ در منطقه شرق اصفهان نموده و قصد بارگیری آن را توسط یک دستگاه کامیون داشتند که با اطلاع رسانی به موقع یکی از قرقبانان  افتخاری منابع طبیعی ، ماموران یگان  حفاظت منابع طبیعی شهرستان اصفهان با همکاری پاسگاه کلانتری سگزی به محل مورد  نظر عزیمت کرده و سه نفر از عاملین اصلی قطع درختان را دستگیر کردند .
 

 سرهنگ علی اصغر شبانی گفت : طبق بررسی های به عمل آمده  میزان خسارت  وارده  حدود دو میلیارد ریال بر آورد می گردد . وی افزود : قطر درخت های قطع شده  بین 15 تا 20 سانتی متر است که نشان دهنده  قدمت  بیش از سی سال این درختان  است . منطقه سگزی در شرق اصفهان  جزو مناطق بحرانی فرسایش بادی است  که جنگل های دست کاشت درختان تاغ با وسعت بیش از ده هزار هکتار ، نقش مهمی را در جلو گیری از انتقال ریز گرد ها ایفا می کند .فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در ادامه گفت : تاغ های قطع شده به دلیل امکان ایجاد حریق، توسط مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی  شهرستان اصفهان  جمع آوری گردید .
لازم به ذکر است  متخلفین هم اکنون در زندان به سر می برند  که پس از تکمیل پرونده  توسط مراجع قضایی به جرایم آن ها رسیدگی خواهد شد .
 سرهنگ شبانی از عموم هم وطنان خواست  در صورت  مشاهده  قطع درختان و تخریب عرصه های منابع طبیعی با شماره تلفن 1504 تماس بگیرند و نیروهای یگان حفاظت را در جهت حفظ و حراست  منابع طبیعی یاری دهند . 
بازدید : 932
29 تیر 1393 ساعت 08:15 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک