جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1821
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5541
عناوین مهم خبری :
قاچاقچیان درختان تاغ در منطقه سگزی اصفهان دستگیر شدند
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  با اعلام این خبر گفت : تعدادی از افراد سود جو ، اقدام به بریدن درختان تاغ در منطقه شرق اصفهان نموده و قصد بارگیری آن را توسط یک دستگاه کامیون داشتند که با اطلاع رسانی به موقع یکی از قرقبانان  افتخاری منابع طبیعی ، ماموران یگان  حفاظت منابع طبیعی شهرستان اصفهان با همکاری پاسگاه کلانتری سگزی به محل مورد  نظر عزیمت کرده و سه نفر از عاملین اصلی قطع درختان را دستگیر کردند .
 

 سرهنگ علی اصغر شبانی گفت : طبق بررسی های به عمل آمده  میزان خسارت  وارده  حدود دو میلیارد ریال بر آورد می گردد . وی افزود : قطر درخت های قطع شده  بین 15 تا 20 سانتی متر است که نشان دهنده  قدمت  بیش از سی سال این درختان  است . منطقه سگزی در شرق اصفهان  جزو مناطق بحرانی فرسایش بادی است  که جنگل های دست کاشت درختان تاغ با وسعت بیش از ده هزار هکتار ، نقش مهمی را در جلو گیری از انتقال ریز گرد ها ایفا می کند .فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در ادامه گفت : تاغ های قطع شده به دلیل امکان ایجاد حریق، توسط مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی  شهرستان اصفهان  جمع آوری گردید .
لازم به ذکر است  متخلفین هم اکنون در زندان به سر می برند  که پس از تکمیل پرونده  توسط مراجع قضایی به جرایم آن ها رسیدگی خواهد شد .
 سرهنگ شبانی از عموم هم وطنان خواست  در صورت  مشاهده  قطع درختان و تخریب عرصه های منابع طبیعی با شماره تلفن 1504 تماس بگیرند و نیروهای یگان حفاظت را در جهت حفظ و حراست  منابع طبیعی یاری دهند . 
بازدید : 1850
29 تیر 1393 ساعت 08:15 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک