جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3579
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77479
عناوین مهم خبری :
پنج میلیون مترمکعب آب در بندهای خاکی کاشان ذخیره شد

محمدمهدی شریفی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: بیشتر این ‌آب‌ها در بندهای آزران، سار، جنت‌آباد، ارمک، کامو و آبخوان کاشان جمع‌آوری و ذخیره شده است.

وی افزود: ذخیره آب در بندهای خاکی با روش مهار سیلاب، افزون بر تقویت منابع آب‌های زیرزمینی منطقه در جلوگیری از خسارت به زمین‌های کشاورزی و همچنین تخریب زیرساخت‌ها نقش بسیار موثری دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان اضافه کرد: بندهای خاکی به منظور تغذیه سفره‌های زیرزمینی و جلوگیری از بروز خسارت آبگیری شدند و ذخیره‌سازی آب‌های جاری با ساخت این بندها می‌تواند بستر رونق تولید در بخش‌ کشاورزی و منابع طبیعی را فراهم ‌کند.

رییس اداره هواشناسی کاشان نیز در این زمینه به ایرنا گفت: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری (از ابتدای مهرماه تا کنون)، ۱۹۴.۹ میلی‌متر و این مقدار در سال زراعی گذشته ۱۴۲ میلی‌متر بود.

عباس ارغوانی افزود: میزان بارندگی‌های سال زراعی جاری تا این تاریخ به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، ۳۸ درصد و به نسبت میانگین بلندمدت نیز ۵۸ درصد افزایش داشته است.

وی تشریح کرد: اگر چه بارندگی‌ها به ‌صورت سطحی بود و در تقویت آب سفره‌های زیرزمینی در مناطق پَست دشت کاشان تاثیر چندانی نگذاشت اما در مناطق کوهستانی با وجود شرایط طبیعی و بندهای خاکی و ملاتی، منابع آب‌های چشمه‌ها، قنات‌ها و آب‌های جاری رشد چشمگیری داشت.
پنج میلیون مترمکعب آب در بندهای خاکی کاشان ذخیره شد

کاشان دارای افزون بر ۱۵ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی است که ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار آن زمین زراعی و بقیه به کشت باغ و گلخانه اختصاص دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

بازدید : 843
22 اردیبهشت 1399 ساعت 05:49 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک