جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2569
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 2569
عناوین مهم خبری :
محکومیت متخلف سابقه‌دار به احیای تاغزارهای آران و بیدگل

رضا شفیعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این قاچاقچی سابقه‌دار چوب تاغ در آخرین تخلف خود به جزای نقدی بیش از یک میلیارد ریالی محکوم شده بود که پس از رایزنی با مقام‌های مربوطه، با کاشت چهار هزار و ۵۰۰ اصله نهال و مقابله با آفت موش‌ها در ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های تاغ این آران و بیدگل جایگزین شد.

وی بیان کرد: فرد متخلف همه نهال‌ها را در اراضی بیابانی شهرستان کشت و یک دوره آبیاری کرده و کار مقابله با موش‌ها را نیز در ۴۰۰ هکتار را از تاغزارهای حاشیه روستاهای شهرستان آغاز کرده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل اضافه کرد: سال‌های گذشته شاهد افزایش بی‌شمار موش‌ها در تاغزارهای شهرستان بودیم که با خوردن ریشه درختان تاغ موجب از بین رفتن جنگل و همچنین گسترش بیماری سالک در شهرستان شدند که مقابله با آنها را به ضرورتی اجتناب ناپذیر تبدیل کرد.

وی با اشاره به اقلیم کویری آران‌وبیدگل، بر اهمیت نگهداری از جنگل‌های دست کاشت بیابانی برای جلوگیری از هجوم شن‌های روان تاکید کرد و یادآور شد: فعالیت سودجویان و قطع درختان در سال‌های گذشته موجب از بین رفتن بخشی از تاغزارهای این شهرستان شده است.

آران‌وبیدگل با گستره ۶۱۰ هزار هکتار و برخورداری از افزون بر ۱۰۰ هزار هکتار جنگل‌ دست کاشت تاغ، نزدیک به ۴۰ درصد از تاغزارهای استان اصفهان را دارد.

این شهرستان با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

بازدید : 840
17 خرداد 1399 ساعت 05:51 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک