جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2152
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82736
عناوین مهم خبری :
توانمندسازی جوامع محلی با مشارکت بسیج و منابع طبیعی

روسای سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان بسیج سازندگی صبح امروز دوشنبه در نشستی مشترک از طریق ویدیو کنفرانس نظرات مدیران استانی دو سازمان را در زمینه همکاری‌های مشترک و بکارگیری از ظرفیت بسیج در زمینه حفظ و احیای منابع طبیعی شنیدند. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، دکتر مسعود منصور با بیان اینکه حفظ و توسعه منابع طبیعی به عنوان ثروت ملی بدون مردم امکانپذیر نیست اظهار داشت: نماد بارز همراهی مردم نیروهای بسیج هستند که از مردم انقلابی با روحیه جهادی و ایثارگرانه تشکیل شده اند.
وی گفت: بسیج یک نهاد مردمی است و نقش و مشارکت مردم در آن متجلی است و انتظار می‌رود اقداماتی که بسیج در منابع طبیعی انجام می‌دهد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.
منصور همچنین افزود: اقدامات حفاظتی، دیده بانی در منابع طبیعی، اطفای حریق و جلوگیری از قاچاق چوب و فراورده‌های جنگلی و مرتعی از جمله مواردی هستند که در همکاری مشترک با بسیج نیازمند تشریفات و انجام مناقصه نیست. 

** اقدامات بسیج منافع مردم را به دنبال دارد
سرهنگ محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این نشست گفت: بسیج از نیرو و ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است و اقداماتی که انجام می‌دهد بدنبال منفعت نبوده و هر اقدامی که در زمینه حفظ منابع‌طبیعی و آب و خاک کشور صورت می‌گیرد در نهایت منافع مردم را به دنبال دارد.
این مسئول بسیج سازندگی کشور همچنین گفت: نیروهای بسیجی در سراسر کشور برآمده از مردم انقلابی هستند که با روحیه جهادی در مواقع سخت به میدان می‌آیند. باید دست به دست هم بدهیم تا کارهای بر زمین مانده در منابع‌طبیعی هر چه زودتر به انجام برسد. 
وی به وجود 700 گروه جهادی بسیج اشاره کرد و افزود: این نیروی عظیم بسیج، کارآمدی و نقش آفرینی زیادی در زمینه ترویج گیاهان دارویی، مبارزه بیولوژیبکی با آفات جنگلی و مدیریت پارک های جنگلی دارند. ضمن اینکه در زمینه بیابان زدایی و ایجاد بادشکن بسیج اقدامات چشمگیری در استان های کویری و بیابانی انجام داده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در ادامه به همکاری در طرح بوم سازگان زاگرس و مشارکت فعال در هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: 20 هزار صندوق قرض الحسنه و 400 تعاونی از سوی بسیج در سراسر کشور شکل گرفته که در منابع طبیعی نیز می‌تواند این صندوق ها شکل بگیرد و به کمک مردمان محلی بیاید.
بر اساس این گزارش، مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از همکاری مشترک با بسیج ابراز خشنودی کرد  و از تشکیل مستمر این جلسات هر دو ماه یک بار خبر داد.
منصور از مدیران منابع‌طبیعی خواست در جلسات آینده همکاری‌های مشترک دو سازمان و میزان پیشرفت عملکرد در حوزه منابع‌طبیعی مورد ارزیابی قرار گیرد.  

بازدید : 709
23 مرداد 1399 ساعت 10:58 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک