جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 771
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78928
عناوین مهم خبری :
تولید 12 میلیون تن علوفه در مراتع کشور/ صدور پروانه چرای دام برای 951 هزار بهره بردار

مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با توجه به بارندگی‌های 2 سال اخیر میزان تولید علوفه در عرصه‌های مرتعی به 12 میلیون تن رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایانا، ترحم بهزاد گفت: به دلیل خشکسالی‌های متوالی در سال‌های گذشته، تولید علوفه از 10 میلیون و 700 هزارتن در دراز مدت به کمی بیش از 8 میلیون تن تا قبل از سال 97 رسیده بود.
وی افزود: با توجه به افزایش حدود 3.10 میلیون تنی تولید علوفه در سطح مراتع کشور و احتمال آتش‌سوزی در این اراضی، برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم به طوری که در مناطق حساس و بحرانی  که قرق بودند، اجازه چرای دام سبک و به بهره‌برداران برای تامین علوفه زمستانی خود در مناطق ضروری اجازه برداشت علوفه داده شد.
بهزاد بیان داشت: برای جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی در مناطق مرتعی که علوفه زیادی دارند، آتش‌بر ایجاد شده که این اقدام کمک زیاد کرده است.
وی ادامه داد: به علت آتش سوزی‌های اخیر در زیرآشکوب جنگل‌های شمال و جنگل‌های خارج از شمال از طریق هماهنگی با دفتر آموزش و ترویج و یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برنامه‌ریزی و اقدام‌های خوبی برای مهار و جلوگیری از خسارات به منابع طبیعی انجام گرفته است.
مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تهیه 80 هزار قلم انواع وسایل مورد نیاز برای اطفای حریق همچون لباس، کفش، دستکش و آتشکوب و ارسال آن به استان‌ها، ساماندهی و آموزش نیروهای مردمی به ویژه همیاران طبیعت در راستای اطفای حریق در مراتع و جنگل‌های کشور را از جمله این اقدام‌ها عنوان کرد.
وی یادآور شد: سال گذشته بر اثر آتش‌سوزی 55 درصد اراضی مرتعی و 40 درصد اراضی جنگلی دچار آتش سوزی شد.
بهزاد گفت: درباره سطح آتش‌سوزی و میزان خسارات به عرصه‌های مرتعی در سال جاری هنوز اطلاعات و آمار جمع‌بندی نهایی نشده است.
وی با بیان این که سطح اراضی مرتعی کشور 84.8 میلیون هکتار است، اذعان داشت: ۷۷ میلیون هکتار از این سطح ممیزی شده و  ۳۰۸ هزار و ۵۰۰ فقره پروانه چرای دام برای ۹۵۱ هزار بهره بردار صادر شده است.

 
 
بازدید : 751
28 مرداد 1399 ساعت 08:30 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که سستی و تنبلی نماید، حقوق دیگران را تباه می‏سازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک