جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1021
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1021
عناوین مهم خبری :
۲۰ هکتار از اراضی مرتعی سلح چین شهرستان سمیرم به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، گفت: این طرح با همکاری مرتعداران کشت گیاهان دارویی و برای نخستین بار توسط گروه های جامعه نهادCBO انجام گرفت.
 
علی پورعسگر با اشاره به موفقیت آمیزبودن اجرای این طرح در شهرستان سمیرم، به چگونگی مراحل انجام آن اشاره کرد و گفت:  این طرح توسط  مجریان مرتع سلح چین  عضو تشکل جامعه نهاد (CBO)در سطح ۲۰ هکتار  اجرا شد .
 
پورعسگر افزود: خوشبختانه این طرح با موفقیت انجام و پس از آن حدود ۲۰ هکتار دیگر از اراضی مرتعی خونیار و قاسملو با مشارکت بهره برداران مجاز تحت اجرا قرار گرفت.
پورعسگر افزود: در این طرح گونه هایی از گیاهان دارویی بومی عرصه های منابع طبیعی ازجمله باریجه، آنغوزه، بیلهر، موسیر و جاشیر کشت شده که تامین  بخش عمده بذر آن توسط اداره منابع طبیعی  صورت گرفته است.
پور عسگر با اشاره به اجرای طرح کشت و توسعه گیاهان دارویی در مراتع شهرستان بویژه عرصه های تخریب شده گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته ۱۰۴۳ هکتار از عرصه های طبیعی این شهرستان نیز به کاشت باریجه و موسیر در سال جاری اختصاص خواهد یافت.
او در ادامه با اشاره به دارا بودن بازار خوب محصولات گیاهی و دارویی در خارج از استان و کشور و فراهم آمدن فرصت درآمد زایی از این گیاهان اظهار داشت: کشت و توسعه این گیاهان علاوه بر مصارف دارویی،صنعتی و آرایشی و بهداشتی بازار  خوبی در کشورهای عربی و اروپایی  خواهد داشت.
بازدید : 780
18 آبان 1399 ساعت 10:08 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک