جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3496
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77396
عناوین مهم خبری :
افتتاح ۳۰۸ طرح جهاد کشاورزی در استان اصفهان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ مهرداد مرادمند در نشست خبری با اشاره به ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان گفت: در تولیدات گیاهی ۲۱۵۰ هکتار گلخانه احداث شده و سالانه ۲۰۰ هکتار نیز افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه سالانه۲۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای بسته بندی و روانه بازار می‌شود بر استاندارد سازی محیط کشت تاکید کرد و افزود: کشاورزان با توجه به شرایط کم آبی باید در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنند.
مهرداد مرادمند استان اصفهان را سرآمد کشور در ساخت گلخانه دانست و گفت: در این استان، ۲۱ شرکت فعال در زمینه ساخت گلخانه داریم.
رئیس جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه در استان اصفهان در سطح ۲۵۰۰ هکتار گیاهان دارویی کشت می‌شود افزود: با احداث باغ مادری هم موفق به تولید۲۵۰۰ نهال شناسنامه دار میوه شدیم که به نقاط مختلف کشور ارسال شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه بذر هم ۵ شرکت معتبر در اصفهان فعالیت دارد افزود: در حال حاضر به میانگین ۶۰ درصد باردهی و همچنین تکنولوژی بذر هیبرید رسیده ایم که موفقیت بزرگی است.
مهرداد مرادمند با بیان اینکه جوجه ریزی مرغداری‌ها در حال حاضر وضعیت مناسبی دارد گفت: برای افزایش تقاضای مرغ و تخم مرغ پایان سال، هیچ نگرانی وجود ندارد و در زمینه پرورش بوقلمون به رتبه اول کشور رسیده ایم.
وی افزود: امسال۵۸۰ دستگاه تراکتور با تسهیلات ارزان به کشاورزان استان واگذار شده است.
مرادمند با بیان اینکه ۳۲۸ طرح در استان آماده افتتاح است افزود: نیمی از هزینه اجرای این طرح‌ها را بخش خصوصی و مابقی با تسهیلات ۱۰۷ میلیارد تومانی راه اندازی شده که با افتتاح این طرح‌ها برای بیش از هزار نفر اشتغالزایی می‌شود.
بازدید : 1083
16 بهمن 1399 ساعت 10:59 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

ثمره حسادت، بدبختی در دنیا و آخرت است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک