جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1130
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1130
عناوین مهم خبری :
پارک جنگلی ۵٣ هکتاری در شمال اصفهان ایجاد می‌شود

به گزارش ایرنا، محمد علی کاظمی روز چهارشنبه به مناسبت هفته منابع طبیعی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان اظهارداشت: این طرح با مشارکت شهرداری اصفهان در مرحله(فاز) نخست با هدف ایجاد پارک جنگلی مشابه پارک کوهستانی صُفه که در جنوب اصفهان قرار دارد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح روز جمعه(۱۵ اسفند) همزمان با روز نخست هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با شعار"منابع طبیعی، درختکاری و توسعه پوشش گیاهی" انجام می‌شود اضافه کرد: نهال‌های کشت شده در این پارک از گونه‌های سازگار با کم آبی خواهد بود تا مصرف زیاد آب را شاهد نباشیم.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان خاطرنشان کرد: امسال در مجموع ۹ طرح به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در اصفهان اجرا می‌شود و شعار امسال "همه باهم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی" لحاظ شده است.

کاظمی با اشاره به اینکه شماری از طرح و برنامه‌های مذکور به صورت کشوری و بخشی به صورت استانی با حضور مسئولان برگزار خواهد شد گفت: درختکاری، آبخیزداری، حفاظت، خانواده و مسئولیت‌های اجتماعی محورهای فعالیت‌های این هفته است.

وی ادامه داد: پروژه جنگل‌کاری در منطقه سُه واقع در شهرستان شاهین شهر و میمه در مساحتی بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ هکتار دیگر برنامه روز اول هفته منابع طبیعی و آبخیزداری خواهد بود.

به گفته سرپرست اداره کل، افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری از دیگر برنامه‌های هفته و همزمان با روز دوم است که در شهر طالخونچه واقع در شهرستان مبارکه انجام می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه منابع طبیعی فرهنگ و رسانه روزشمار سوم هفته منابع طبیعی به شمار می‌رود خاطرنشان کرد: بر همین اساس برگزاری مراسم درختکاری در عرصه با حضور داوطلبان اعم از اقشار مختلف مردم و رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های عضو نهضت سبز تشکل‌های منابع طبیعی و جمعیت کنگره ۶٠  در منطقه فَساران واقع در شرق اصفهان انجام می‌گیرد.

 سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان اظهارداشت: رونمایی از طرح حدنگاری(کاداستر) اراضی ملی و دولتی با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان همزمان با روز چهارم هفته منابع طبیعی انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: نشست علمی و فنی با دانشکده منابع طبیعی دانشکده صنعتی اصفهان، تجدید میثاق مدیران و پرسنل در محله گلزار شهدای اصفهان و برگزاری دیدارها با مسئولان رده بالای استان از دیگر برنامه‌های امسال هفته منابع طبیعی به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، ابوطالب امینی معاون آبخیزداری، داریوش سعیدی معاون حفاظت و امور اراضی و عباس قاسمی رامشه مدیر روابط عمومی، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان را در این بازدید و نشست همراهی کردند.

در این نشست خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان اصفهان به عنوان فعال‌ترین رسانه در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری در ۲ سال اخیر معرفی شد. 

هفته منابع طبیعی از ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه هر سال با اجرای طرح‌های مختلف در کشور همراه است و نخستین روز این هفته روز درختکاری و دوستی با طبیعت نام دارد.

​​​​​​​
بازدید : 472
15 اسفند 1399 ساعت 12:06 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک