جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3532
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87683
عناوین مهم خبری :
۱۰۰ هزار هکتار جنگل دست کاشت در آران و بیدگل ایجاد شد

ابراهیم آقابیگی روز شنبه در آیین کاشت سه هزار اصله نهال در مجتمع فولاد کویر به مناسبت هفته درختکاری، آب و خاک را ۲ محدودیت بزرگ شهرستان کویری و ماسه‌ای آران و بیدگل برشمرد و افزود: منابع طبیعی به عنوان بستر زندگی و حیات بشر و توسعه پایدار این شهرستان عمل کرده است.

وی با بیان اینکه آران و بیدگل یکی از کانون‌های بحران فرسایش بادی کشور است، ادامه داد: شناسایی کانون‌های بحران کویر و تثبیت شن‌های روان از طریق کاشت نهال تاغ در جلوگیری از ورود ریزگردها به زندگی مردم این شهرستان بسیار موثر و ضروری است.

معاون فرمانداری آران و بیدگل یکی از دغدغه‌های مهم دولت را حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست برشمرد و اظهار داشت: باید با فرهنگ‌سازی مانع از بین رفتن منابع طبیعی و خدشه به محیط زیست شهرستان شویم.

وی اضافه کرد: اگر آران و بیدگل ۱۰۰ هزار هکتار جنگل دست‌ کاشت نداشت، شاید توسعه این شهرستان در برهه کنونی به عنوان پایتخت و قطب نخست فرش ماشینی در کشور رخ نمی‌داد.

عضو هیات مدیره مجتمع فولاد کویر هم در این آیین گفت: این مجتمع همگام با حفظ محیط زیست و منابع آبی شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی شد.

حمیدرضا خوروش اظهار داشت: این مجتمع از ابتدای تاسیس تا کنون ۱۷ هزار اصله درخت کاشته است که کاشت ۳ هزار اصله درخت هم در جریان است.

وی ادامه داد: این مجتمع با ایجاد کمربند سبز در حاشیه نوار بند ریگ در صدد ادا کردن وظیفه خود مبنی بر حفظ محیط زیست است و بتواند تا حدودی مانع وقوع پدیده ریزگرد شود تا حاشیه امنی برای این مجتمع و شهرستان آران و بیدگل ایجاد شود.

مدیر مجتمع فولاد کویر با بیان اینکه هر قدر به صنعت اهمیت داده شود بیش از آن باید به محیط زیست عنایت ویژه داشت، گفت: این مجتمع پیوسته زیر نظر واحدهای بازرسی و مشاوران سازمان محیط زیست قرار دارد به طوری که در طول چند سال گذشته همواره به عنوان دوستدار محیط زیست مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی با اشاره به رعایت تمامی استانداردهای محیط زیستی اروپا در این مجتمع تصریح کرد: با توجه به خاصیت خشکی و کم آب بودن کویر، آب مورد نیاز فضای سبز تاکنون از پساب مجتمع تامین شده که امیدواریم با تسریع طرح انتقال پساب کاشان به مجتمع فولاد کویر، آب مصرفی در زمینه صنعت و آب مورد نیاز فضای سبزمان را به طور کامل تأمین کنیم.

به گفته وی، صنایعی که به موازات رشد اقتصادی به حفظ سرزمین و طبیعت می پردازند، کشور را به سمت توسعه رهنمون می‌کنند.

خوروش خاطر نشان کرد: در همه دنیا توسعه صنعت فولاد با رعایت اصول زیست محیطی و توجه منابع آبی مورد حمایت دولت‌هاست که این مهم در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفت.

در پایان این آیین ساخت و زیباسازی میدان ورودی کویر مرنجاب به مساحت هفت هزار مترمربع  با مشارکت مجتمع فولاد کویر و شهرداری آران و بیدگل کلنگ‌زنی شد.

 
بازدید : 499
18 اسفند 1399 ساعت 08:40 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک