جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 56
  • بازدید دیروز : 704
  • بازدید این ماه : 764
عناوین مهم خبری :
طرح های آبخیزداری در استان اصفهان 750 میلیون متر مکعب آب استحصال می کند
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  گفت : طرح های آبخیزداری این استان سالانه  افزون بر 750 میلیون متر مکعب  نزولات آسمانی و سیلاب را استحصال می کند .
ابوطالب امینی افزود : بیشتر آب استحصالی میزان آب های زیر سطحی و سفره های زیر زمینی را افزایش می دهد که این امر در مباحث زیست محیطی و منابع طبیعی به خصوص در استانی که با کم آبی و کاهش شدید منابع مواجه است ، بسیار اهمیت دارد .
 وی ادامه داد : در صورت نبودن این گونه طرح ها ، میزان  تخریب سیلاب ها  در مناطق مختلف به ویژه  نواحی بیابانی به شدت بیشتر می شد و خسارات فراوانی را به روستا ها ، شهر ها ، محیط زیست و زمین های کشاورزی تحمیل می کرد .
 معاون آبخیزداری اداه کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  اضافه کرد : به ازای هر هکتار عملیات آبخیزداری ، کاهش فرسایش خاک به زیر 9 تن ، افزایش 120 کیلوگرم علوفه و ذخیره نزولات 530 متر مکعب آب محقق می شود . تمینی با بیان این که  عملیات آبخیزداری تا کنون  در بیش از 1.8 میلیون هکتار از عرصه های طبیعی استان اصفهان انجام شد ، گفت : مطالعات تفضیلی نیز برای  2.5 میلیون هکتار از مساحت استان اصفهان  انجام گرفته است .
بازدید : 516
9 تیر 1400 ساعت 10:26 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

از طمع کاری است که مردان گردن به ذلت و خواری نهند. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک