جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 492
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 496
عناوین مهم خبری :
افزایش برداشت محصولات جنگلی و مرتعی در اصفهان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: میزان تولید امسال در مقایسه با ۲ سال گذشته بیش از صد تن بیشتر شده و ارزش ریالی آن به بیش از ۷۱ میلیارد تومان رسیده است.


محمد کاظمی با اشاره به اینکه با تولید و برداشت گیاهان دارویی اشتغال ۲۰۰ هزار نفر بهره بردار فراهم شده است افزود: با برنامه ریزی مناسب و مشارکت بیشتر بخش خصوصی می‌توان بخش قابل توجهی از تولید را برای صادرات به دیگر کشور‌ها اختصاص داد.


وی گفت: استان اصفهان رویشگاه حدود ۳۰۰گونه گیا‌هان دارویی است که در حال حاضر فقط از ۴۵ گونه آن به دلیل اینکه ارزش اقتصادی دارند، بهره برداری می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان افزود: کتیرا، آنغوزه، باریجه، اُشنان، کرفس کوهی، سماق، انواع آویشن کوهی و شیرازی، محلب، نسترن وحشی، زیره سیاه، کنگرو میوه بلوط انواع گیاهانی است که در استان اصفهان تولید و برداشت می‌شود.


کاظمی گفت: کشور‌های حاشیه خلیج فارس، ژاپن، آلمان، انگلیس، سوئد، اسپانیا، تایوان، سنگاپو، روسیه، چین، هلند و بلژیک از مهمترین کشور‌هایی هستند که گیاهان دارویی استان به مقصد آن‌ها صادر می‌شود.

بازدید : 448
21 تیر 1400 ساعت 07:48 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک