جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2354
  • بازدید دیروز : 3146
  • بازدید این ماه : 50594
اجرای پروژه کمربند سبز حفاظتی
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان ، رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان  ، از اجرای پروژه کمربند حفاظتی تا پایان سال 1393 خبر داد .
مرتضی رضایی جلب مشارکت مردم را یکی از مهم ترین رمز های موفقیت اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری بیان کرد و گفت : در راستای تحقق رویکرد مشارکت اجرای پروژه ها توسط سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور ، یکی از پروژه های شاخص اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی ، اجرای کمربند حفاظتی است .   وی با آگاهی دادن به کشاورزان و بهره برداران ، در تعیین حدود و ثغور اراضی ملی و دولت در برابر افراد فرصت طلب و سود جو را از جمله مهم ترین هدف اجرای این پروژه بر شمرد .
 رضایی با اشاره به این که اعتبار اختصاص داده شده توسط دولت به منظور اجرای این پروژه 39 میلیارد ریال است افزود : امیدواریم با استقبال و مشارکت بهره برداران و کشاورزان محترم این پروژه  تا پایان سال 1393 به مرحله اجرا در آید .
وی در ادامه اظهار داشت : پروژه کمربند حفاظتی با توجه به اهمیت  عرصه های منابع طبیعی و ضرورت مالکیت قطعی دولت بر روی این عرصه ها و همچنین برای جلوگیری از ادامه تخریب و تصرف و تجاوز به این عرصه ها ، اعمال شیوه های اجرایی متناسب و برنامه ریزی مطلوب در مناطقی که در معرض فشار مضاعف تخریب و تجاوز قرار دارد امری اجتناب ناپذیر است .
گفتنی است نوار حفاظتی با استفاده از روش های حفر کانال و ایجاد خاکریز تثبیت ، فنس کشی و حصار سیمی ، ایجاد سازه بنچ مارک و نوار سبز حفاظتی با استفاده از کاشت گونه های درختان مثمر و غیر مثمر ایجاد می شوند .
بازدید : 1973
11 آبان 1393 ساعت 02:02 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک