جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2202
  • بازدید دیروز : 2427
  • بازدید این ماه : 82786
عناوین مهم خبری :
فرونشست زمین در ابعاد مختلف به اصفهان خسارت زده است
نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس گفت: فرونشست زمین؛ یکی از جدی‌تری خطراتی که استان اصفهان با آن روبه‌رو است که تاکنون در ابعاد مختلفی موجب خسارت به استن شده و اگر از آن غفلت شود، خسارت‌های بسیار بزرگتری ایجادمی‌شود.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در اصفهان، با اشاره به خطر فرونشست زمین در اصفهان اظهار داشت: یکی از جدی‌تری خطراتی که استان اصفهان با آن روبه‌رو است بحران فرونشست زمین است که در تاکنون در ابعاد مختلفی موجب خسارت به اصفهان شده است و اگر از آن غفلت شود، خسارت‌های بسیار بزرگتری ایجاد خواهد کرد و آرام آرام میراث تاریخی اصفهان از جمله پل‌ها و بناهای تاریخی این استان را به سمت نابودی می‌کشاند.

وی با تاکید بر لزوم خروج صنایع بزرگ از اصفهان افزود: اصرار بر حمایت از صنایعی که مصرف آب بسیار بالایی دارند به بحران فرونشست دامن‌زده و  اشتباه بسیار بزرگی است؛ صنایعی از جمله فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، پالایشگاه هفت تیر، نیروگاه شهید محمد منتظری و همه این صنایع باید از اصفهان خارج و به مرزهای آبی نظیر مکران منتقل شوند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و و کرون در مجلس شورای اسلامی هر لحظه ادامه دادن این اشتباه را موجب خسران بزرگ برای اصفهان دانست و افزود: اصرار بر حمایت از توسعه صنایع آب‌بر در اصفهان اشتباه بزرگتری است و نباید با این کار به بحران فرونشست زمین دامن زد همچنین اشتباه بزرگ دیگری که در حال انجام است، توسعه و ساخت کارخانجات فولاد در استان چهارمحال‌ و بختیاری است که سفره‌های زیرزمینی آب حوضه آبریز زاینده رود را خالی و استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان را به کام اژدهای فرونشست خواهد برد.

وی با اشاره به انتقال پساب فاضلاب فلاورجان و زرین‌شهر به ذوب‌آهن و فولاد مبارکه افزود: پساب فاضلاب هر دشت باید تصفیه و بازیافت شده و به آبخانه‌ها و سفره‌های زیرزمینی همان دشت بازگردد؛ اشتباهی که در شهرستان‌های فلاورجان و زرین‌شهر انجام شد انتقال پساب فاضلاب این شهرستان‌ها برای ذوب‌آهن و فولاد مبارکه بود که ما پس از اجرای شبکه فاضلاب شهرستان نجف‌آباد از تکرار این اشتباه در شهرستان نجف‌آباد و انتقال پساب فاضلاب این شهرستان به ذوب‌آهن جلوگیری کردیم و اجازه ندادیم که پساب فاضلاب شهرستان نجف‌آباد از این شهرستان خارج شود.
بازدید : 440
18 مهر 1400 ساعت 08:48 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک