جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3553
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 77453
عناوین مهم خبری :
رفع تصرف ۱۶۳ هزار متر مربع از اراضی ملی در کاشان
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان از رفع تصرف ۱۶۳ هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

مهدی شریفی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: هشت فقره پرونده تخریب و تصرف با مساحت ۱۶۳ هزار مترمربع در ۶ ماه نخست امسال تشکیل شد که پس از اجرای مراحل قضایی و قانونی رفع تصرف شد.

او با بیان اینکه این تصرف‌ها به‌طور عمده در مکان‌های باارزش‌تر و اطراف شهر‌ها صورت گرفته بود، ادامه داد: طبق رای قضایی در هماهنگی با دادستان، اجرای احکام و نیروی انتظامی این تصرف‌ها به منابع طبیعی بازگردانده شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان یادآور شد: با توجه به بالا رفتن ارزش زمین بعنوان مهمترین علت دست اندازی برخی افراد به انفال عمومی این اداره اقدام به افزایش گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی کرده است. خوشبختانه با توجه به گزارش‌های مردمی هرگونه سوءاستفاده و تعدی به اراضی ملی در مراحل اولیه متوقف و برخورد قانونی انجام می‌شود.

شریفی همچنین از کاهش ۹۰ درصدی آتش سوزی مراتع در امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

او با اشاره به آماده باش کد رایگان ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع برای دریافت پیام‌ها و گزارش‌های مردمی در زمینه جنگل و مرتع افزود: شهروندان کاشانی در صورت مشاهده هر گونه آتش‌سوزی در مراتع یا تصرف اراضی موارد را به این کد اطلاع دهند.

مساحت عرصه‌های منابع طبیعی کاشان ۳۷۵ هزار هکتار شامل ۱۸۲ هزار هکتار مرتع ییلاقی و ۱۷۸ هزار هکتار مرتع قشلاقی است که ۷۵ درصد وسعت این شهرستان را شامل می‌شود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است
بازدید : 447
28 مهر 1400 ساعت 08:58 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

سنگ غصبی به کار رفته در بنای خانه ، گرو ویرانی آن است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک