جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 705
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78862
عناوین مهم خبری :
با سرد شدن هوا قشلاق عشایر ایل عرب جرقویه مدیرکل امور عشایر اصفهان گفت: عشایر ایل عرب جرقویه در قشلاقات استان مستقر شدند.

قشلاق عشایر ایل عرب جرقویهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ مدیرکل امور عشایر اصفهان گفت: عشایر ایل عرب جرقویه برای کوچ قشلاقی خود وارد مناطق نصرآباد، پیکان ، مالواجرد، حارث‌آباد، رامشه، آب شتر تا مرز شهرستان آباده در استان فارس و پس از آن اصفهان شدند.


مختار اسفندیاری با بیان اینکه عشایر ایل عرب جرقویه با جمعیت هزار خانواری حدود ۸ درصد جمعیت عشایری استان را تشکیل می‌دهد گفت: این عشایر قشلاق شان در مناطق مرکزی و شرقی استان اصفهان است و ییلاق خود را در شهرضا، دهاقان و سمیرم اصفهان و مناطقی از استان‌های چهارمحال و بختیاری و فارس می‌گذرانند.

وی با اشاره به اینکه عشایر جرقویه دی ماه هر سال استان اصفهان را ترک کرده و به مناطق ییلاقی خود کوچ می‌کنند، افزود: استان اصفهان به لحاظ وسعت و تنوع اقلیم و شرایط جغرافیایی دارای زیستگاه‌های ییلاقی و قشلاقی است که مناطق مرکزی و شرق استان قشلاق (گرمسیر) عشایر ایل عرب جرقویه و مناطق غربی و جنوبی استان نیز ییلاق (سردسیر) عشایر بختیاری و قشقایی می‌باشد.
بازدید : 483
27 آبان 1400 ساعت 10:17 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

ثمره حسادت، بدبختی در دنیا و آخرت است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک