جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 221
  • بازدید دیروز : 1749
  • بازدید این ماه : 23098
عناوین مهم خبری :
اختصاص پست سازمانی به نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی / ورود 860 نفر نیرو به مجموعه منابع طبیعی

با پیگیری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سازمان امور اداری و استخدامی، سرانجام نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی به ساختار تشکیلاتی دست یافته و پست سازمانی دریافت می کنند.
مدیر کل امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در توضیح بیشتر به مرکز اطلاع رسانی این سازمان گفت: در 33 اداره کل منابع طبیعی استان ها 283 پست حفاظتی با عناوین معاون اداره، کارشناس حفاظت و محافظ راننده ایجاد شده که از این پس نیروهای یگان حفاظت در این پست ها منصوب خواهند شد.
علی جعفری همچنین افزود: در 26 اداره کل منابع طبیعی و در هر اداره کل به تعداد 9 پست و در 7 اداره کل منابع طبیعی که به لحاظ حفاظتی از حساسیت کمتری برخوردار هستند برای هر اداره کل 7 پست سازمانی اختصاص داده شده است. 
این مسئول امور اداری سازمان جنگل ها در ادامه اعلام کرد: در اصلاح ساختار تشکیلاتی سازمان عناوین پست هایی همچون؛ جنگلبان مسئول، جنگلبان، جنگلبان راننده، جایگزین پست های کاردانی جنگل و مرتع، کمک کارشناس و تکنسین جنگل و مرتع می شوند و در بخش ها نیز پست «سر جنگلبان» جایگزین پست مسئول منابع طبیعی و آبخیزداری می شود.
به گفته جعفری در مجموع این اقدامات، حدود 2هزار پست واحدهای منابع طبیعی استان ها، شهرستان ها و بخش ها به عناوین جدید تبدیل خواهد شد.
جعفری با بیان اینکه این عناوین پست ها حدود سه دهه پیش از ساختار تشکیلاتی سازمان جنگل ها حذف شده است از احیای مجدد آن خبرداد و تصریح کرد: همکاران شاغل در این پست ها در آینده با رشته شغلی جدید جنگلبان و با شرح وظایف جدید انتصاب خواهند شد.
این مسئول امور اداری سازمان جنگل ها،  اصلاح ساختار تشکیلاتی منابع طبیعی را حاصل پیگیری مداوم و جلسات کارشناسی و هماهنگی و همکاری مسئولین سازمان اداری و استخدامی و وزرارت جهاد کشاورزی نامبرده است 
به گفته علی جعفری در حال حاضر در منابع طبیعی استان اصفهان و در 24 شهرستان آن اصلاح عناوین جنگلبان در سامانه ملی مدیریت ساختار دستگاه های اجرایی انجام شده و بتدریج در سایر استان ها نیز اجرایی می شود.

***

 مدیر امور اداری سازمان جنگل ها در پاسخ به سوال خبرنگار ما که کار جذب نیروهای جدید منابع طبیعی به کجا رسیده است گفت: به زودی با آزمونی که اعلام می شود 860 نفر نیرو وارد مجموعه منابع طبیعی کشور خواهند شد.
جعفری سر انجام خاطر نشان کرد: سهمیه جذب نیرو برای مجموعه منابع طبیعی در سال جاری از سازمان اداری و استخدامی گرفته شده و اعتبارات آن نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه تعیین شده است. این افراد با رشته های مختلف تخصصی و عمومی با هماهنگی ادارات کل منابع طبیعی استان و توزیع «رشته محل» وارد مجموعه منابع طبیعی می شوند.

بازدید : 398
7 آذر 1400 ساعت 10:13 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک