جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 3444
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 87595
عناوین مهم خبری :
معاون سازمان جنگلها در اصفهان؛ منابع طبیعی کشور با ۴۰ درصد کمبود نیروی انسانی روبرو است

عبدالرضا بازدار روز چهارشنبه در جریان گردهمایی معاونان برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: ۱۴ هزار پُست در بدنه این سازمان وجود دارد اما ۶۰ درصد آن‌ها تأمین‌شده و بقیه خالی است. 

وی با تأکید بر مسوولیت‌پذیری در این نهاد افزود: کمبود منابع انسانی و مالی یکی از دغدغه‌های سازمان جنگل‌هاست و این سال‌ها با مشارکت مردم این  کمبود تا حدی جبران شد و البته قصد داریم با استفاده بهینه از منابع انسانی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی این خلاء را جبران کنیم. 

معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اضافه کرد: این سازمان مدیریت بالغ‌بر ۸۳ درصد از مساحت کشور را بر عهده دارد، لذا از دولت انتظار می‌رود که نگاه مناسبی به این بخش داشته باشد زیرا برای بهبود حفاظت و عملکرد به امکانات، تجهیزات و منابع انسانی کافی نیاز است. 

بازدار درباره لایحه بودجه ۱۴۰۱ و میزان اعتبارات این سازمان تصریح کرد: اکنون لایحه در مجلس در حال بررسی است و اعتبار و منابع مناسبی در آن برای سازمان جنگل‌ها پیش‌بینی‌شده است البته اعلام جزییات آن به تصویب نهایی بستگی دارد. 

 

وی با اشاره به اهمیت تخصیص اعتبارات هر استان منهای میزان درآمد خزینه همان خطه اظهار داشت: درآمدهایی که در حساب خزانه منابع طبیعی و آبخیزداری هر استان وارد می‌شود باید در همان مناطق هزینه شود زیرا تاکنون این درآمدها به‌طور کامل به خزانه ملی واریز می‌شد و سپس در اختیار استان‌ها قرار می‌گرفت که این روند باید اصلاح شود. 

 

 گردهمایی یک‌روزه مدیران ستادی و معاونان برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور باهدف بررسی موضوعات مالی، اداری و پشتیبانی، برنامه‌وبودجه، ساختار سازمانی، لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تبدیل وضعیت نیروها طبق بند «د»  تبصره ۲۰ قانون برنامه بودجه ۱۴۰۰ روز چهارشنبه در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان برگزار شد. 

 

بازدید : 418
24 آذر 1400 ساعت 02:38 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

منم که زمین را از عدالت لبریز می کنم ، چنان که از ستم آکنده است . امام مهدی ( عج)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک