جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2433
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 2433
عناوین مهم خبری :
آغاز بادام‌کاری در ۵۵۰ هکتار از کوهستان‌های کاشان
محمد مهدی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اجرای این طرح با اعتبار ۵۵۰ میلیون ریال برای دومین سال مداوم و با مشارکت ۱۲ نفر از مدد جویان زندان کاشان در دوره زمانی دو ماه اجرا خواهد شد که برای ۷۲۰ نفر روز اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

 وی افزود: اجرای این طرح براساس تفاهم‌نامه اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و مدیرکل سازمان زندان‌های این استان، در خصوص همکاری‌های آموزشی و ترویجی  برای کمک به توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و ایجاد اشتغال برای زندانیان انجام می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان، تصریح کرد: سال گذشته در اجرای مرحله اول این تفاهم‌نامه ۱۵۰۰ هکتار از کوهستان‌های اسحاق‌آباد، سده، فین، برزک و سادیان به مدت چهارماه بادام‌کاری شد که فقدان بارندگی مانع از رویش مناسب بذرها در برخی از این مناطق شد و امسال ۵۵۰ هکتار از آنها واکاری می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از بیل مکانیکی برای آماده‌سازی زمین، به نوعی عملیات آبخیزداری است که می‌تواند آب ناشی از روان‌آبها را ذخیره کرده و مانع از وقوع سیلاب در مناطق اجرای طرح شود.

شریفی گفت: مشارکت عمومی برای توسعه عرصه‌های ملی از مهم‌ترین اهداف سازمانی در قالب طرح جنگلانه است که با این رویکرد می‌توانیم در حفاظت و در احیای عرصه‌های ملی گام‌های اساسی برداریم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان افزود: مددجویان زندان، شهروندانی هستند که با آموزش‌های هدفمند می‌توانند به جامعه برگشته و با شرافت به زندگی اجتماعی خود ادامه دهند و اجرای این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت زندانیان، بخشی از مخارج خانواده‌های آنها را نیز تأمین می‌کند.
بازدید : 349
28 آذر 1400 ساعت 01:26 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک