جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1073
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1073
عناوین مهم خبری :
رفع تصرف از ۱۰ هزار مترمربع زمین‌های ملی در کاشان

رفع تصرف از ۱۰ هزار مترمربع زمین‌های ملی در کاشان

محمدمهدی شریفی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: گشت‌های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان در تعطیلات عید نوروز با هدف جلوگیری از ورود زودهنگام دام به مرتع و جلوگیری از تخریب و تصرف در زمین‌های ملی در گروه‌های سه‌نفری انجام شد.

وی افزود: جلوگیری از پنج مورد تخریب و تصرف در زمین‌های ملی انجام شد که دو مورد در برزک، دو مورد در نیاسر و یک مورد در قمصر بود که پرونده دو نفر از آنها برای رسیدگی به مرجع قضایی فرستاده شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان تصریح کرد: مأموران یگان حفاظت در گشت‌های نوروزی یک مورد ورود زودهنگام دام به مرتع در بخش قمصر را شناسایی کردند که دامدار متخلف پس از توجیه قانونی از مرتع اخراج شد.

شریفی گفت: فصل بهار، مردم در قالب گروه‌های طبیعت‌گردی به مناطق کوهستانی می‌روند که از آنها انتظار داریم هرگونه آتش‌سوزی، چرای زودهنگام دام، تخریب، تصرف، شخم و حصارکشی مراتع را به شماره ۱۵۰۴ گزارش کنند.

وی خاطرنشان کرد: فصل بهار، زمان رویش گیاهان در مراتع کوهستانی و بیابانی است که ورود به این مراتع باعث تخریب و نابودی گیاهان می‌شود بنابراین از همه شهروندان درخواست می‌کنیم که اصول طبیعت‌گردی حرفه‌ای را رعایت و از پایمال کردن گیاهان در مسیرهای خارج از پاکوب‌های قدیمی خودداری کنند.

بازدید : 313
16 فروردین 1401 ساعت 10:28 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک