جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1077
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1077
عناوین مهم خبری :
حفاظت از جنگل ها و مراتع؛ مهمترین اولویت سازمان منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل به نقل از  مرکز اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور:

مسعود منصور عصر روز سه‌شنبه در نخستین جلسه شورای مدیران با اشاره به اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته، اقدامات ویژه سازمان را در راستای شعار سال و در قالب دو طرح 9 در 99 و همچنین 3*14*1400 سازماندهی و اجرایی کردیم و در سال جدید نیز طرح ویژه‌ای برای تحقق شعار "تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین" در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری خواهیم داشت.

دکتر منصور گفت: با شعار سال اگر شعاری برخورد شود جفا صورت گرفته است و باید در سازمان منابع طبیعی نسبت به تحقق این عنوان سال عملیاتی برخورد شود.

منصور همچنین اضافه کرد: امسال تأکید سازمان بر پروژه‌های دانش بنیان در منابع طبیعی خواهد بود و برای کل پروژه‌ها سند اقدام یکساله تهیه و به عنوان نقشه راه به استان‌ها ارسال می‌گردد.

وی تاکید کرد: کلیه طرح‌های منابع‌طبیعی همانند سال گذشته باید مکان‌محور باشد و منابع‌طبیعی استان‌ها باید کلیه طرح‌های اجرایی خود را با تعیین مکان و مشخصات لازم به دفتر مهندسی سازمان اعلام نمایند.
رییس سازمان منابع طبیعی کشور در ادامه از ارسال تجهیزات حفاظتی از قبیل موتور سیکلت و لباس ضد حریق به ادارات منابع طبیعی سراسر کشور در فروردین ماه جاری خبر داد و گفت: برای تقویت نیروهای حفاظتی ارسال تجهیزات تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد داشت.
مسعود منصور در ادامه این نشست نسبت به موضوع قاچاق چوب در جنگل‌ها ابراز نگرانی کرد و افزود: حفاظت و احیای جنگل‌ها برای سازمان بسیار مهم است و امیدواریم با تفویت و تشدید اقدامات حفاظتی دیگر شاهد قطع هیچ درختی در جنگل‌ها نباشیم.
وی نظارت و ارزیابی بر عملکرد منابع طبیعی را مهم دانست و افزود: حضور کارشناسان و نیروهای حفاظتی در عرصه های منابع طبیعی و استفاده از فناوری های نوین و بهره بردن از ظرفیت و توانمندی های همیاران طبیعت و جوامع محلی می تواند در تحقق امر حفاظت بسیار اثر بخش باشد.
مسئول اول منابع طبیعی کشور سرانجام این نشست از دفتر بازرسی و حقوقی سازمان خواست پرونده های مربوط به حریق های عمدی  در جنگل ها و مراتع را در بخش قضایی پیگیری کرده تا  نتیجه آن جنبه بازدارندگی داشته باشد.  

بازدید : 335
17 فروردین 1401 ساعت 11:46 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک