جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 636
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 640
عناوین مهم خبری :
۷۰۵ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی در اصفهان تشکیل شد

محمدعلی کاظمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا مساحت مربوط به پرونده های مورد اشاره را یک هزار و ۴۲۴ هکتار اعلام کرد و افزود: مراحل قانونی و پیگیری قضایی این پرونده‌ها در حال پیگیری و انجام است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۲۴۱ فقره پرونده اجرای احکام به مساحت ۷۹۷ هکتار نیز با حکم قضایی در استان داشتیم که بازگرداندن اراضی ملی و عرصه‌های تصرف شده به دولت را در پی داشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر همچنین ۴۸ فقره پرونده پیشگیری از تصرف در گستره ای بالغ بر ۵۱ هکتار نیز در استان پیگیری و به جلوگیری از ساخت و ساز غیرقانونی منجر شد.

کاظمی افزود: اجرای احکام و قلع و قمع نیاز به اعتبارات کافی و تجهیزات کافی دارد که در این ارتباط با استانداری مکاتباتی صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: اجرای احکام و خلع ید اراضی ملی و دولتی از مسائل مهم در حفاظت از منابع طبیعی به شمار می رود و در شورای حفظ بیت المال نیز همواره بر جدیت بیشتر و توجه به آن تاکید می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: اطفای ۴۱ فقره حریق در سال گذشته به مساحت ۸۰ هکتار و با کاهش ۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، از آن از دیگر فعالیت‌هایی بود که در راستای حفاظت از منابع طبیعی در این استان انجام گرفت.

نگاهی به وضعیت عرصه‌های طبیعی اصفهان حاکیست که این خطه با ۲۴ شهرستان، مساحتی معادل ۱۰.۷ میلیون هکتار دارد که بیش از ۹۰ درصد از آن  را معادل حدود ۹.۸ میلیون هکتار عرصه‌های منابع طبیعی و ملی و از این میزان حدود ۴۰۳ هزار هکتار را جنگل معادل (۴ درصد)، ۶ میلیون هکتار مرتع معادل (۶۴ درصد) و سه میلیون هکتار بیابان معادل (۳۲ درصد) در بر گرفته است.
جنگل‌های استان اصفهان بطور عمده در ۲ شهرستان فریدونشهر با ۴۰ هزار هکتار و سمیرم با ۲۵ هزار هکتار قرار دارند.

استان اصفهان از نظر تقسیم بندی نواحی رویشی در ۲ ناحیه رویشی زاگرسی و ایران تورانی قرار گرفته است که ناحیه رویشی زاگرسی غرب و جنوب استان را شامل می‌شود و بقیه مناطق جزو ناحیه رویشی ایرانی تورانی به شمار می‌رود.

بازدید : 892
1 اردیبهشت 1401 ساعت 01:41 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

ثمره حسادت، بدبختی در دنیا و آخرت است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک