جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4390
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 88541
عناوین مهم خبری :
گردهمائی روحانیون شهرستان شاهین شهر و میمه
گردهمائی ائمه جمعه و جماعات شهرستان شاهین شهر  با حضور ائمه جمعه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل منابع طبیعی ، فرماندار و بخشدار شهرستان در روستای کلهرود شاهین شهر برگزار گردید .
در این گردهمائی امام جمعه شاهین شهر با بیان روایتی از امام صادق (ع) در موضوع اهمیت درخت و درختکاری عنوان کرد که اگر خوراک فکری به ائمه جماعات داده شود می توانیم در فرهنگ سازی منابع طبیعی نقش بیشتری ایفا کنیم .


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  با اشاره به شأن نزول آیه اول سوره انفال و بیان روایت امام صادق (ع) در مورد انفال عنوان نمود که هدف از اصلی از این گردهمائی حمایت و یاری ائمه جمعه و جماعات در فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع طبیعی است  .
 مهدی احمدی ونهری در ادامه گفت : از جمله محرمات در حال احرام شکستن شاخ و برگ درختان است و این خود حکایت از اهمیت دین به طبیعت است و نیز وجود بیش از 1000 آیه قرآن بیانگر اهمیت موضوع است .مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان دغدغه بشر در قرن 21 را کمبود آب شیرین و پیشرفت بیابان و تغییر اقلیم بیان نمود و و گفت :  مشکل بزرگ استان و کشور فعلاً ریزگردها و خشکسالی است که با سرمایه گذاری در منابع طبیعی میتوان بر این مشکلات فائق آمد . محمد حسین شاملی از ائمه جمعه و جماعات شهرستان در خواست نمود که نسبت به اجرائی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری در اسفند سال 93 ایفای نقش نمایند .
حاجی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  نیز گزارشی از وضعیت کشور ارائه و عنوان نمود در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در هفته منابع طبیعی و درختکاری در سال 94 آمادگی کامل داریم
بصیری فرماندار شهرستان مشکل آلودگی هوای شهرستان را از جمله معضلات بزرگ عنوان نمود  و بیان داشت که با توسعه فضای سبز و جلوگیری از چرای زود هنگام و دام غیر مجاز می توانیم سر سبزی شهرستان را افزایش دهیم .
بازدید : 2697
30 خرداد 1394 ساعت 11:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک