جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4036
  • بازدید دیروز : 3094
  • بازدید این ماه : 73462
عناوین مهم خبری :
عملیات مبارزه با موش صحرایی در عرصه های بیابانی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، رئیس اداره بیابان زدایی این اداره کل از مبارزه با موش صحرایی در سطح جنگل های دست کاشت بیابانی استان اصفهان خبر داد.
نریمانی گفت: با توجه به آسیب هایی که موش صحرایی به ریشه درختان جنگلی وارد می کند طرح مبارزه با این آفت، در سطح 5 هزار و200 هکتار از جنگل های دست کاشت بیابانی استان اصفهان، تحت عنوان پروژه مدیریت جنگل های دست کاشت انجام شد.
وی با اشاره به تخصیص 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای این طرح افزود: محل تأمین اعتبار از اعتبارات ملی در غالب طرح جامع مقابله با بیابان زایی است و از طریق شرکت های پیمانی این امر اجرا شد.
نریمانی ادامه داد: روش مبارزه با استفاده از طعمه گذاری مسموم است که ابتدا مناطق آلوده به آفت موش بر اساس طرح های مطالعاتی شناسایی، سپس لانه کوبی و مسدود نمودن لانه های حیوانات موذی و در آخر در لانه های ایجاد شده توسط موش عملیات طعمه گذاری انجام می شود.
به گفته وی عملیات مبارزه با آفت موش، در شهرستان های اردستان، برخوار، اصفهان، نایین، نطنز و آران و بیدگل از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.
بازدید : 1831
30 خرداد 1394 ساعت 12:35 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

به درستیکه حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک