جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 15
  • بازدید دیروز : 704
  • بازدید این ماه : 723
عناوین مهم خبری :
400 هکتار از اراضی انارک از توابع شهرستان نایین نهالکاری شد به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ، رئیس اداره مقابله با بیابان زایی اعلام کرد :
شهرستان نایین به لحاظ وسعت کانون های بحران و وجود مناطق تحت تاثیر فرسایش بادی در اولویت عملیات مقابله با بیابانزایی قرار دارد .
 حسینعلی نریمانی در بازدیدی که از منطقه انارک شهرستان نایین داشت افزود : 16 هزار هکتار از کانون های بحرانی فرسایش بادی شهرستان با کاشت جنگل های دستکاشت مهار شده است و در سال گذشته در سطح 400هکتار عملیات نهالکاری با کاشت بیش از 50 هزار اصله نهال تاغ و قره داغ ، با اعتباری بیش از 890 میلیون تومان از اعتبارات ملی توسط بسیج سازندگی شهرستان انجام شده است .


نریمانی گفت : در طول سنوات گذشته  در دو طرف جاده محور نایین به مشهد به منظور کنترل فرسایش بادی و کنترل ریزگرد ها بیش از 1300 هکتار عملیات موفق نهالکاری انجام شده که این روند در سال 1394 نیز ادامه خواهد داشت .


گفتنی است شهرستان نایین با وسعت 2 میلیون و سیصد هزار هکتار در حدود 285 هزار هکتار کانون بحران فرسایش بادی را در خود جای داده است .
همچنین مناطق تحت تاثیر فرسایش بادی استان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار هکتار است که 40 % این کانون ها تحت تاثیر فرسایش بادی در شهرستان نایین قرار دارد .

بازدید : 1839
2 شهریور 1394 ساعت 11:01 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک