جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 172
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66504
عناوین مهم خبری :
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشوراعلام کرد: سیاست این سازمان در احیا و توسعه درختکاری، رویکرد اقتصادی است.

 به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خداکرم جلالی صبح امروز( چهارشنبه) در سفر به استان اصفهان و بازدید از طرح بیابان زدایی دشت سگزی گفت: استان اصفهان در احیاء و توسعه درختکاری با رویکرد اقتصادی جزء استان های پیشتاز کشور محسوب می شود و امسال اولویت سازمان جنگل ها گسترش مشارکت مردمی در بخش آبخیزداری، جنگل کاری و احیای مراتع است. 
جلالی افزود: طرح ترسیب کربن یکی از طرح های موفق سازمان جنگل هاست که نخستین بار با مشارکت سازمان ملل در استان خراسان جنوبی اجرایی شده و این طرح به دلیل مدل های موفقی که داراست تا کنون به بیش از 20 استان کشور تعمیم داده شده است.
رییس سازمان جنگل ها تصریح کرد: طرح ترسیب کربن به مسایل اجتماعی و اقتصادی بویژه معیشت مردم توجه خاصی دارد وامسال در استان اصفهان علاوه بر شهرستان « ورزنه» به سه شهرستان چادگان، برخوار و فریدن نیز تعمیم داده می شود. 
بر اساس این گزارش-   رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور در این سفر علاوه بر بازدید از منطقه بیابانی دشت سگزی ، از پروژه بیولوژیک آبخیزداری ، طرح بادام کاری مشارکتی در شهرستان چادگان و همچنین طرح بزرگ دهکده تفریحی، فرهنگی زاینده رود که به تازگی به پارک جنگلی تبدیل خواهد شد، دیدن کرد. 
                                                             ***
 استان اصفهان 10 میلیون و 700هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان 9میلیون و 500هزار هکتار آن را اراضی منابع طبیعی تشکیل می دهد.

 

 

بازدید : 1848
9 مهر 1394 ساعت 10:12 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک