جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 329
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66661
عناوین مهم خبری :
فصل شکفتن لاله‌های نیلوفری
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، روییدن لاله‌ها هم‌زمان با فرارسیدن بهار و شکفتن شکوفه درخت‌های میوه در نیاسر و در باغات آن همراه است ، همزمان با طلوع آفتاب گل‌های لاله باز و پس از غروب آفتاب بسته می‌شوند، گل‌های سرخ و سفید آن دارای چهار گلبرگ بوده که گلبرگ‌های آن‌ یک در میان سفید و سرخ است.

کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت : گل‌هایی که در دشت‌های نیاسر به‌صورت خودرو می‌روید از نوع لاله بوده و ازلحاظ ساختار شناسی با آلاله متفاوت است.
علی خالویی افزود: لاله‌هایی که در دشت‌های نیاسر می‌روید از نوع سوسنیان یا «لیلیاسه» است ، این نوع لاله در دنیا 100 تا 150 گونه دارد و عمدتاً در آسیای مرکزی می‌روید.
وی گفت : این نوع لاله از نظر گیاه‌شناسی به دو گروه پرورش‌دهنده و خودرو تقسیم شده که در دشت‌های نیاسر و اراضی کشاورزی این منطقه عمدتاً به‌صورت خودرو می‌روید.
کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیرداری کاشان خاطرنشان کرد: در ایران 19 گونه از این لاله به چشم می‌خورد اما به دلیل کم‌توجهی به لاله‌ها نمی‌توان گفت از چه نوعی هستند.
این لاله‌ها از طریق پیاز تکثیر می‌شوند ، گل‌های زیبای لاله همه‌ساله از اواخر فروردین تا اواخر اردیبهشت‌ماه با رویش در اراضی نیاسر زیبایی ، طراوت و شادابی خیره‌کننده‌ای را به چشم بینندگان القا می‌کند.

خالویی اضافه کرد: فصل رویش لاله‌ها و استفاده از این فرصت می‌تواند منبع‌ خوبی برای توسعه گردشگری و اکوتوریست این منطقه باشد که اداره منابع طبیعی کاشان از این قابلیت و توانمندی برای تکثیر این نوع از لاله‌ها، همچنین جذب و جلب گردشگر استقبال می‌کند
.
بازدید : 3073
4 اردیبهشت 1395 ساعت 11:08 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک