جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 355
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66687
عناوین مهم خبری :
زمین لغزش تهدیدکننده عرصه های منابع طبیعی
زمین لغزش از جمله پدیده های طبیعی است که در بسیاری از نقاط جهان بوقوع می پیوندد و در اثر آن تمام و یا بخشی از یک دامنه شیب دار به یکباره به طرف پایین شیب حرکت کرده و هر آنچه که در مسیر حرکت قرار می گیرد را تخریب می کند.


کارشناس آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان با بیان مطلب فوق گفت: زمین لغزش ها انواع مختلفی داشته و می توانند با سرعتهای متفاوت در مصالح خاکی، سنگی و یا انباشته های معدنی ایجاد شوند.
محمد رضا رهنما افزود: در استان اصفهان نیز پدیده زمین لغزش تاکنون خسارات فراوانی به روستاها، جاده ها، کانال های انتقال آب ، خطوط انتقال نیرو، باغها ، زمینهای کشاورزی، مراتع و ... وارد کرده است ، که جبران آن  هزینه های فراوانی را به دولت تحمیل می کند.


وی بیشتر این زمین لغزشها را درمناطق کوهستانی غرب و جنوب استان یعنی شهرستانهای داران ، فریدونشهر و سمیرم اعلام کرد و علت آن را وجود دامنه های پرشیب همراه با سنگهای ضعیف و بارندگیهای فراوان بخصوص در فصلهای زمستان و بهار برشمرد.
رهنما اظهار داشت : در حال حاضر اقدامات مفیدی جهت شناسایی زمین لغزشها در استان انجام شده اماعملیات پایدارسازی مستلزم تامین اعتبار است.

 

گفتنی است تا کنون در سطح 350 هکتار از سطح استان عکس های هوایی مربوطه تفسیر و پرسشنامه های مربوطه در حال تکمیل شدن است.  پرسشنامه های 4 برگی با بازدید میدانی و حضوربرروی توده لغزشی و جمع آوری اطلاعات گوناگون و مرتبط با لغزش تکمیلی می گردد

بازدید : 3422
5 خرداد 1395 ساعت 09:57 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک