جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1017
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 64153
عناوین مهم خبری :
تولد شاعری که دو بار با طبیعت زندگی کرد

امروز بیست و ششم آبان ماه  زاد روز 63 سالگی محمد شمس لنگرودی است . این شاعر و پژوهشگر که در لنگرود به دنیا آمده ، معتقد است ، تولد یک معجزه است : « با تولد وارد دنیایی می شویم  که تا آخرین فرصت ، راز آلود و لا یتناهی است . هستی چیزی است  ، زندگی چیز دیگر . آن چه که درد آلود است ، هستی نیست ، زندگی است . به ما  فرصتی داده می شود به دنیا بیاییم و جهان را ببینیم . به دنیا می آییم که بمیریم ، اما تصور می کنیم مردن کار دیگران است و به این ترتیب زندگی را به جهنم دیگران بدل می کنیم . آن چه زیبا نیست ، زندگی نیست ، روزگار است . همه  ما دیوانه وار از سر ناتوانی  در ساختن  جهنم مان شریک ایم . تولد معجزه ای است که از آن گوساله سامری می سازیم ».
 
   این شاعر که در طبیعت سر سبز شمال بالیده است   در باره انعکاس جلوه های طبیعت در آثارش می گوید : « من در لنگرود به دنیا آمدم  . در زمان کودکی من در آن جا زیاد باران می بارید  و تابستان های طولانی و زیبایی داشت  . این ها را گفتم چون بعضی ها فکر می کنند چون در شمال به دنیا آمده ام  ، طبیعت  در شعر هایم زیاد است ، اما واقعیت این است که من شیفته  این طبیعت  بودم و دو بار  با این طبیعت  زندگی کردم ، یک بار به صورت طبیعی  و یک بار هم  با دقت کردن  در طبیعت .
 شاید  علت دقت این بود که من در شش سالگی پای راستم دچار مشکلی شد و مجبور بودم خانه  باشم و فقط در حیاط بروم  . این  باعث شده بود  که با درخت و گنجشک و شب پره  آشنا شوم و در حالی که همه بیرون  بازی می کردند  ، هم بازی من درخت  و شب پره و سبزه و گنجشک بودند و توجه من به این ها جلب شد و این ها  همراه  من شدند .
بازدید : 3073
26 آبان 1392 ساعت 02:01 ب.ظ
سخن روز

قلب ( دل ) حرم و خانه خداست . در خانه خدا کسی را غیر از او ساکن نکنید . امام صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک