جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4416
  • بازدید دیروز : 3567
  • بازدید این ماه : 88567
عناوین مهم خبری :
ارزش اقتصادی دهها میلیاردی گیاهان دارویی شهرستان نائین
کیوان لوکی انارکی گفت: برنامه تغییر رویکرد  بهره وری و نگهداری مرتع از پرورش دام به گیاهان دارویی  با توجه به شرایط کم آبی و خشکسالی بسیار ارزشمند و قابل تأمل است  به شرطی که کامل بودن فرآیند یعنی شرایط اقلیمی، نیاز سنجی، تولید، بسته بندی، اسانس گیری و صادرات گیاهان دارویی مورد توجه قرار گیرد.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان نایین افزود: مراتع شهرستان نائین با دارا بودن  100 گونه گیاه دارویی از پتانسیل  قابل توجه ای در این زمینه  برخوردار و دارای ارزش اقتصادی قابل توجهی است و تحقق  برنامه مذکور در اشتغال و درآمدزایی دامداران، افزایش تولید و صادرات گیاهان دارویی، جلوگیری از چرای بی رویه دام ها و نهایتأ حفظ مراتع بسیار موثر است.

لوکی خاطر نشان کرد:  از مهمترین گیاهان دارویی مراتع شهرستان که قابلیت بهره برداری داشته و برخی از آن ها در قالب طرحهای بهره برداری مورد استفاده قرار می گیرد می توان به کتیرا، آنغوزه، آویشن، زیره سیاه ، ریواس،و قدومه  اشاره کرد. 


 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نائین در ادامه افزود: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته،  در صورت مساعد بودن شرایط بارندگی و رویش مناسب گیاهان مذکور، ارزش اقتصادی این گیاهان بیش از بیست میلیارد ريال برآورد گردیده که توسط مردم محلی و بهره برداران عرفی همه ساله مورد استفاده قرار می گیرد.

تهیه خبر : مژده حریری
بازدید : 1889
24 شهریور 1395 ساعت 11:00 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک