جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1093
  • بازدید دیروز : 2596
  • بازدید این ماه : 31353
تصویب اعتبار 23 میلیارد ریالی برای اجرای طرح های آبخیزداری کاشان
به گزارش روابط عمومی منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کاشان ،  فرماندار کاشان از« تصویب 23 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری» در کمیته برنامه ریزی این شهرستان خبر داد.
حمیدرضا مومنیان در نشست کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات کشاروزی این شهرستان که در بخش برزُک برگزار شد، اظهار کرد: این میزان بودجه برای اجرا و تکمیل طرح های آبخیزداری از محل اعتبارهای ملی و استانی مصوب شده است.
وی این طرح ها را شامل احداث بندهای تاخیری و خاکی در مسیر حوزه آبریز منتهی به سد خنچه و تکمیل 14 بند خاکی و 220 سازه آبخیزداری دراین شهرستان بیان کرد.

فرماندار کاشان  با اشاره به بحران آب گفت : طرح آبیاری تجمیعی یکی از اقدام های مناسب برای مدیریت و استفاده بهینه آب در بخش کشاورزی است که با اجرای 45 طرح آبیاری تجمیعی در شهرستان کاشان در هر هکتار حداقل 2300 مترمکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شده و در مجموع این میزان چهار میلیون و 900 هزار مترمکعب آب است.
معاون استاندار اصفهان و فرماندار کاشان هم چنین بر تغییر الگوی کشت در منطقه بر آموزش و اجرای اصول صحیح کشاورزی و ترویج کشت محصولات کم آب بر مانند گل محمدی، زعفران، شاتوت و گیاهان دارویی تاکید کرد.
 
بازدید : 860
5 مرداد 1396 ساعت 09:18 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک