جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1780
  • بازدید دیروز : 3720
  • بازدید این ماه : 5500
عناوین مهم خبری :
دیدار پرسنل اداره منابع طبیعی کاشان و اصفهان با آیت الله نمازی، امام جمعه کاشان آیت الله عبدالنبی نمازی روز سه شنبه در دیدار پرسنل ادارات استانی و شهرستانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با وی، جلوگیری از نابودی منابع طبیعی و مقابله با حوادث پیش بینی نشده را نیازمند برنامه ریزی مسئولان دانست .
وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در شمال کشور که باعث خسارت فراوان شد، افزود: با وجودی که نزولات آسمانی در چند سال گذشته کاهش یافته است اما هنوز هیچگونه آمادگی برای مقابله با حوادث ناشی از بارندگی ها و مهار سیلاب ها در کشور وجود ندارد
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت علم، زمان وقوع حوادث غیرمترقبه مانند سیل و طوفان قابل پیش بینی است اما با این وجود تاکنون هیچ طرح و برنامه ای برای مقابله با این حوادث پیش بینی نشده است.

وی گفت: امکان استفاده از منابع طبیعی وجود دارد اما نیازمند بررسی و کار کارشناسی از تمام جنبه هاست.
آیت الله نمازی با تاکید براینکه ثروت های ملی نباید معلق و بلااستفاده رها شود، تصریح کرد: از این ثروت ها هرگز نباید بصورت انفعالی استفاده کرد.
وی همچنین دامداران و کشاورزان را جزو سرمایه های ملی کشور خواند و گفت: این قشر بدون قصد و بدلیل نداشتن آگاهی، مرتع ها را از بین می برند و به همین دلیل نیازمند آموزش هستند.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز در این نشست از اجرای طرح 'سفیران انفال' در این استان خبر داد.
حجت الاسلام علی اکبر عسگری گفت: در این طرح روحانیان شهرستان های استان از آموزش های تخصصی در زمینه انفال و منابع طبیعی بهره مند می شوند.
وی افزود: روحانیان شرکت کننده در این طرح به مدت سه روز این آموزش ها را فرا می گیرند تا بعنوان سفیران انفال در مسجدها و عرصه های دیگر مردم را با منابع طبیعی و دیگر سرمایه های خدادادی آشنا کنند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از وظیفه های ذاتی این حوزه فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع طبیعی است که این مهم نیازمند یک فرایند طولانی مدت اما نتیجه بخش است.

عسگری گفت: فرهنگ سازی استفاده از انفال، منابع طبیعی و عرصه های طبیعی باعث کاهش فعالیت یگان حفاظت از منابع طبیعی و نیروی انتظامی خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان نیز در این دیدار گفت: حراست از زمین های منابع طبیعی استان به یکهزار نیرو نیازمند است در حالی که هم اکنون تنها 60 نیروی رسمی و 70 نیروی شرکتی، این وظیفه را بر عهده دارندسرهنگ علی اصغر شعبانی افزود: یگان حفاظت منابع طبیعی پیشتر با عنوان «گارد جنگل» اقدام به حراست از منابع طبیعی می کرد اما در سال 85 «یگان حفاظت» تشکیل شد که فرمانده این یگان از نیروی انتظامی و سایر نیروهای آن را سازمان مراتع، جنگلها و آبخیزداری کشور تامین می کند

وی یادآور شد: یگان حفاظت در زمان تشکیل در استان اصفهان از 150 نیروی رسمی و یکصد نیروی شرکتی برخوردار بود اما با توجه به اینکه هر سال بر مشکلات افزوده می شود، در ازای آن نیروهای ما کاهش می یابد
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بر اساس نرم جهانی هر 10 هکتار زمین نیازمند یک نیروی حفاظت استمعاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان نیز در این نشست گفت: الویت کاری در اجرای طرح های آبخیزداری، بهره گیری از اقتصاد مقاومتی است
محمدعلی کاظمی افزود: با توجه به برداشت بی رویه از سفره های آب زیرزمینی، کاهش نزولات جوی و خشکسالی های چند ساله گذشته، اجرای طرحهای آبخیزداری در کاشان با جدیت پیگیری می شودوی همچنین از پیگیری برای بیمه کردن دامداران و مرتعداران استان اصفهان خبر داد و افزود: می کوشیم تا مشکل بیمه این قشر تولیدکننده در قالب شرکت های تعاونی برطرف شود
وسعت مرتع ها و مناطق بیابانی استان اصفهان 10 میلیون هکتار است که از این میزان 360 هزار هکتار از آن در شهرستان کاشان قرار دارد.
بازدید : 1997
25 شهریور 1396 ساعت 01:32 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

به درستیکه حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک