جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2504
  • بازدید دیروز : 1983
  • بازدید این ماه : 49179
بازدید معاون استاندار  اصفهان از پروژه های بیابان زدایی
همزمان با 27 خرداد  روز جهانی مقابله با بیابانزایی ، معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهر سازی و تنی چند از مدیران استان از پروژه های مقابله با بیابانزایی شرق اصفهان بازدید کردند .
در این برنامه منطقه 835 هکتاری جهت احداث بندر  خشک و منطقه ویژه اقتصادی که بالغ بر 2 هزار هکتار است از نزدیک  بازدید و موارد فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

معاون عمرانی استانداری با تاکید بر تغییر کاربری کوره های آجر پزی و معادن گچ در شرق اصفهان  افزود ، اولویت واگذاری اراضی در شرق اصفهان و مناطق فعلی این کوره ها و معادن برای تثبیت بیولوژیک در این مناطق است .
دکتر شجاعی تاکید کرد به لحاظ اهمیت پروژه های مقابله با بیابان زایی در شرق  اصفهان ، مقدار 200 لیتر در ثانیه  پساب فاضلاب اصفهان به این امر اختصاص خواهد یافت .
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان در این برنامه بازدید  گفت : عملیات بیابان زدایی بسیار سخت و طاقت فرسا است  و از 50 سال  گذشته در شرق اصفهان 300 هزار هکتار جنگل  دست کاشت تاغ ایجاد شده است .
 محمد حسین شاملی یکی از پتانسیل های جنگل های دستکاشت شرق اصفهان را پس از مرحله کاشت به دلیل شرایط ویژه  این منطقه و نزدیکی به شهر اصفهان ، ایجاد  یک پارک بیابانی با جاذبه های گردشگری و توریستی عنوان کرد .
گفتنی است هر هکتار جنگل ایجاد شده  میتواند هفت تن کربن را از هوا جذب نموده و تثبیت نماید و همچنین قابلیت تثبیت هفت تن گرد و غبار  هوا را نیز دارا می باشد .

بازدید : 468
27 خرداد 1397 ساعت 08:03 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
آرشیو ماهانه اخبار
سخن روز

گنجينه دانش را بهرقيمتي بخرند ارزان است

لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک