جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 170
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 63306
عناوین مهم خبری :
حفاظت عرصه های منابع طبیعی باید به عرصه نشینان واگذار شود
مدیر کل حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری  کشور با اعلام این موضوع در مراسم اعطا تفاهم نامه های حفاظت مشارکتی در منطقه وردشت سمیرم گفت : در کنار واگذاری های  حفاظت عرصه های منابع طبیعی باید نگاهی هم به مسایل اقتصادی جامعه بهره بردار داشته باشیم .

 مهندس افراسیابی  ادامه داد  در سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور طرحی تهیه شده است که در آن حفاظت عرصه های منابع طبیعی به عرصه نشینان واگذار می شود و در این طرح  دو بسته  انگیزشی و تعهدی دیده شده است .
افراسیابی خاطر نشان کرد هدف بسته انگیزشی تامین مسایل و مشکلات  اقتصادی و در آمدی عرصه نشینان است و با توجه به پتانسیل های موجود در سامانه عرفی و یا در محدوده  پروانه چرا  نسبت به تامین معیشت عرصه نشینان  اقدام می گردد . طرح هایی مانند کشت گیاهان دارویی و صنعتی ، زراعت چوب و پرورش زنبور عسل از این دست  هستند .
 وی بسته تعهدی را رعایت فصل چرا ، ورود و خروج به موقع دام  به مرتع و رعایت ظرفیت مراتع  تعریف نمود لازم به ذکر است که تعداد  21    تفاهم نامه از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان و اداره کل امور عشایر  به عرصه نشینان اعطا شد .

بازدید : 1687
11 مرداد 1397 ساعت 07:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک