جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 254
  • بازدید دیروز : 3196
  • بازدید این ماه : 66586
عناوین مهم خبری :
دستگیری عامل سرقت خاک از اراضی ملی شهرستان اصفهان
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اصفهان ضمن اعلام خبر فوق گفت:  طی عملیات گشت و مراقبت عوامل یگان حفاظت این اداره در اجرای پروژه حفاظت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان ، عامل تخریب عرصه های منابع طبیعی کانون بحران بیابان زایی شرق کلان شهر اصفهان شناسایی و ضمن متوقف نمودن عملیات مجرمانه تخریب اراضی ملی ، عامل تخریب تحویل محاکم قضایی شهرستان گردید.
امیر محسن ولی افزود: برابر تصمیم های اتخاذ شده سالهای اخیر در استان هر گونه برداشت ماده معدنی خاک ، شن ، ماسه و گچ در محدوده دشت سگزی ممنوع می باشد و این در حالیست که واحد های تولید گچ خاکی، آجر ، شن و ماسه همچنان در این محدوده می باشند. و در همین راستا بعضاً عوامل فرصت طلب به قصد برداشت غیر مجاز مواد معدنی مورد نیاز کارخانه های فوق اقدام به تخریب عرصه های منابع طبیعی می نمایند که نیروهای اداره منابع طبیعی هر بار با حضور به موقع خود مانع از تخریب عرصه های منابع طبیعی شده اند .
وی ادامه داد: در عملیات اخیر عامل تخریب با ترفندهای خاص و فرار ازاعمال قانون ، اقدام به سرقت خاک از عرصه های ملی می نموده که بالاخره در یک عملیات حساب شده ، توسط نیروهای دلسوز اداره منابع طبیعی نامبرده به چنگ قانون گرفتار و اشد مجازات برای وی درخواست شده است و برابر هماهنگی های به عمل آمده با دادستان استان، در انتظار اعمال قانون می باشد.
گفتنی است کانون بحران بیابانزدایی دشت سگزی با مساحتی بالغ بر 40 هزار هکتار در فاصله 20 کیلومتری شرق کلانشهر اصفهان واقع می باشد که به جهت کانون اکوسیستم شکننده بیابانی اثرات موید ناشی از تخریب عرصه های بیابانزدایی حساس بیش از 3 میلیون نفر مردم اصفهان را در معرض خطر قرار خواهد داد.
بازدید : 2010
31 شهریور 1397 ساعت 02:15 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک