جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1028
  • بازدید دیروز : 2368
  • بازدید این ماه : 9261
انجام پروژه های آبخیزداری به مطالبه عموم مردم تبدیل شده است
معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از عرصه های جنگل های دست کاشت در شرق اصفهان ( سجزی) با بیان این مطلب افزود  : در هر شرایطی فعالیت های آبخیزداری اثر گذار است . مهمترین  اثر  اجرای پروژه های آبخیزداری  ایجاد نشاط و امید در بین مردم است .

خلیل آقایی گفت : امروزه کارهای آبخیزداری به مطالبه عموم مردم تبدیل شده است و مردم از فعالیت های آبخیزداری حمایت می کنند  و عنایت خاص مقام معظم رهبری در تخصیص 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای فعالیت های آبخیزداری در سطح کشور نشات گرفته  از همین مطالبه عمومی مردم و در پاسخ به خواسته اصلی مردم بوده است .
آقایی اضافه کرد : طبق برنامه پنجساله  ششم توسعه بنابراین است  10 میلیون هکتار کار آبخیزداری در سطح کشور انجام شود و بنابر این در هر سال باید دو میلیون هکتار  کار انجام دهیم و برای انجام این کار به دو هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم .
رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد : در قالب مدیریت یکپارچه  طرح های آبخیزداری مجموعه کارهای مکانیکی ، بیومکانیکی و بیولوژیکی تواما انجام می شود .

وی به استفاده از جوامع محلی و تشکل ها  اشاره کرد و گفت : میتوانیم بر اساس قانون از ظرفیت های جوامع محلی و بومی در اجرای پروژه های آبخیزداری در قالب تشکل ها و تعاونی ها کمک بگیریم و باید برای انجام این موضوع ظرفیت سازی کنیم و قطعا با بکار گیری این تشکل ها ، انجام پروژه ها سرعت بیشتری خواهد گرفت و هزینه ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد .   

بازدید : 971
14 آذر 1397 ساعت 07:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

هر گاه شنیدی شخصی آبروی مردم را می ریزد ، بکوش تا تو را نشناسد . امام حسن (ع)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک