جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 253
  • بازدید دیروز : 1639
  • بازدید این ماه : 20991
تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری  ضروری است
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این مطلب در نشست خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) بر تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع  طبیعی و آبخیزداری  استان های اصفهان  و چهار محال و بختیاری  و بازدید و بررسی وضعیت بندهای آبخیزداری اجرا شده تاکید کرد .


محمد حسین شاملی ادامه داد : ما باید بررسی کنیم که هر یک از پروژه های آبخیزداری چه حجمی از آب را در خود نگهداری می کند و آیا لوله تخلیه  برای پروژه  تعبیه شده است یا خیر ؟
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  افزود : در تمامی پروژه ها در اصفهان  لوله تخلیه وجود دارد و هدف از ایجاد پروژه آبخیزداری صرفا رسوب گیری است .
شاملی ، در مورد خشک شدن زاینده رود  گفت :  باید همه عوامل را با هم بررسی کرد . کشت های بالا دست ، انتقال آب های بالا دست  و برداشت های غیر  مجاز را باید بررسی کرد .
 وی با اظهارنگرانی از نابودی پوشش گیاهی بالا دست رودخانه زاینده رود  اضافه نمود ، فشار دام بر پوشش گیاهی  بالا دست بسیار زیاد است .
شاملی گفت : اعتقاد  داریم مدیریت جامع  در هر دو استان  باید به صورت متمرکز انجام شود  و در این صورت  همه مسایل بالا دست و پایین دست  رصد می شود .
وی گفت : هر  چقدر کشت های اطراف رودخانه کاهش یابد و رها شود ، کانون های  جدید  بحران برای اصفهان بوجود  می آید ، لذا با باز  شدن رود خانه زاینده رود  بیشتر از آنکه به کشاورزان کمک شود  به شهر اصفهان کمک شده است .

بازدید : 722
15 بهمن 1397 ساعت 01:17 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

منم که زمین را از عدالت لبریز می کنم ، چنان که از ستم آکنده است . امام مهدی ( عج)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک