جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 566
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78723
عناوین مهم خبری :
برگزاری کارگروه جامع حوزه الگویی آب جاغ جاغ شهرستان سمیرم
کارگروه  جامع حوزه  الگویی آب جاغ جاغ  در سالن اجتماعات بخشداری شهرستان برگزار شد.
علی پور عسگر سرپرست اداره منابع طبیعی سمیرم هدف از اجرای پروژه را تبادل تجارب و مدیریت دانش، ایجاد یک نظام مدیریت تلفیقی مبتنی بر مدیریت اکوسیستم حوزه آبخیز برای کاهش تهدیدات، کنترل سیلاب و تغذیه آب های زیر زمینی ، حفاظت آب و خاک ، کنترل روان آب های بالا دست ، افزایش تولید علوفه و افزایش عمر مفید سدها و تغییر معیشت ساکنین  را اعلام کرد.
ابوطالب امینی  معاون آبخیزداری  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت فرآیند برنامه ریزي و مدیریت حوزه آبخیز نیازمند همکاري تمامی بخشها اعم از دولتی، عمومی، جوامع محلی و بخش خصوصی در حوزه آبخیز است.  پروژه مدیریت جامع آبخیز که در منطقه ونک با مساحت بالغ بر  43هزار هکتار به صورت الگویی در حال انجام است و 80 درصد مراتع از لحاظ وضعیت پوشش گیاهی فقیر می باشد با هدف پایداری و ارتقا اکوسیستم طبیعی، توانمندی بهره برداران مجاز و جوامع محلی ، ارتقا بهره وری و شاخص های پایداری در حوزه آبخیز و ... می باشد .

امینی  گفت شهرستان سمیرم به عنوان اولین و تنهاترین شهرستان در سطح استان می باشدکه برای اجرای این پروژه انتخاب شده است و درخواست کرد طی بازه زمانی سه ماهه آتی کلیه  ارگان های مرتبط جهت ارائه کاربریی های موجود، پیشنهادات و اولویت های اجرای خود را با دبیرخانه کارگروه در میان گذاشته تا سندهای مربوطه تهیه و تدوین گردد.
بازدید : 1108
19 آذر 1398 ساعت 05:32 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چه بسیارند عبرتها و چه اندک اند عبرت گرفتن ها! (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک