جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 915
  • بازدید دیروز : 3225
  • بازدید این ماه : 61388
۳۰ هزار هکتار به پوشش جنگلی کشور اضافه شد
امسال ۳۰ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور به عنوان یکی از برنامه‌های مرتبط با تقویت پوشش گیاهی انجام شده که پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال جاری به ۵۰ هزار هکتار افزایش یابد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از ایرنا/ مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح جنگل کاری در حاشیه سد نهب تاکستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جنگل کاری های انجام شده در مناطق مختلف کشور با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و همچنین بسیج همگانی و مشارکت مردم محقق شده است.

هوشنگ جزی افزود: سال گذشته نیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرای حدود ۱۶ هزار هکتار جنگل کاری پیش بینی شده بود که در نهایت این رقم به ۲۵ هزار هکتار افزایش یافت و اجرایی شد.

وی در خصوص تخریب جنگل ها و مراتع به دلیل عوامل انسانی و راهکار سازمان جنگل ها برای پیشگیری از آن نیز گفت: به صفر رساندن حوادثی چون آتش سوزی در مراتع و جنگل ها به دلایل مختلف از جمله انسانی و یا تغییر اقلیم غیرممکن است اما تلاش می شود با آموزش به مردم به ویژه گروه های مرجع همچون کشاورزان و روستاییان و دامداران بروز این حوادث را که آسیب های جبران ناپذیری به پوشش گیاهی کشور وارد می سازند را کاهش دهیم.

این مسوول در ادامه از اجرای طرح های آبخیزداری در ۹۰۰ حوزه آبخیز در سال جاری در مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: این طرح ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام شد و تقریبا ۹۰ درصد شهرستان های کشور را نیز دربرگرفت.

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: ۸۷ درصد طرح های آبخیزداری مصوب امسال به ویژه در بخش های مکانیکی اجرایی شده است و همچنین شاهد اجرای ۸۰ درصد برنامه های مرتبط با حوزه های بیولوژیکی نیز بوده ایم.جزی همچنین گفت: اجرای این طرح ها با هدف تقویت پوشش گیاهی و حفاظت از خاک انجام شده است.

وی با بیان اینکه امسال به لحاظ ریالی ۱۸ هزار میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری تخصیص پیدا کرد که ۳۵ درصد از  تخصیص بخش اول این اعتبار (۱۲ هزار میلیارد ریال) تخصیص یافت و منتظر تخصیص اعتبارات مرحله دوم هستیم تا طرح های مربتط با بخش آبخیزداری را با سرعت بیشتری پیش ببریم.
بازدید : 214
25 دی 1398 ساعت 04:16 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک