جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 617
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این ماه : 621
عناوین مهم خبری :
مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان: معدن گچ قانونی در شرق اصفهان نداریم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با بیان اینکه معدن گچ قانونی در شرق اصفهان نداریم، گفت:۴۵۰ هکتار از اراضی تخریب شده توسط معادن در سجزی با کاشت نهال و بذر بازسازی شده است.

آبرسانی روزانه ۲۰ تانکر به مناطق عشایری استان

روزانه ۲۰ تانکر به مناطق عشایری استان اصفهان آبرسانی می‌کنن

صدور سند تک برگ ۳۱۳۰ هکتار زمین‌های ملی کاشان

رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: در راستای پیگیری حقوق مردم و تثبیت زمین‌های دولت با پیگیری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، این زمین‌ها که سند آن به نام دولت جمهوری اسلامی ایران ثبت شد، بخشی از پلاک ۱۶۳ فرعی از ۱۱۲ اصلی در منطقه موسوم به جاده آنتن روبروی شهرک فتح‌المبین واقع شده است.

دیوار نویسی شعار های ترویجی منابع طبیعی در شهرستان شهرضا

به همت رئیس شهرستان صورت گرفت؛ دیوار نویسی شعار های منابع طبیعی (گزارش تصویری)

طنین صدای پای کوچ عشایر به مناطق ییلاقی استان اصفهان

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: ایل قشقایی از استان‌های بوشهر، فارس، کهکیلویه و ایل بختیاری از خوزستان حرکت خود را به سمت مناطق ییلاقی استان اصفهان آغاز کرده‌اند.

وجود آفت پروانه برگ‌خوار سفید در جنگل‌های زاگرسی اصفهان بحرانی نیست

رییس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: آفت پروانه برگ‌خوار سفید بلوط در جنگل‌های زاگرسی این استان بصورت پراکنده مشاهده شده اما تاکنون به مرحله بحرانی نرسیده است.

۷۰۵ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی در اصفهان تشکیل شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: با تلاش و پیگیری یگان حفاظت این نهاد در یک سال اخیر ۷۰۵ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی و عرصه‌های طبیعی در استان تشکیل شده است.

انعقاد تفاهم نامه دانشگاه کاشان با اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه کاشان و اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان به منظور توسعه پژوهش‌های کاربردی و ارتقای سطح همکاری‌های علمی منعقد شد.

دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان با سرپرست فرمانداری ویژه کاشان

محمدعلی کاظمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با حضور در فرمانداری با دکتر محمدشریف زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان دیدار و در خصوص مباحث آبخیزداری شهرستان گفتگو نمود.

منابع طبیعی اصفهان در روزنامه های استان

درج مصاحبه جناب آقای مهندس ابوطالب امینی معاون آبخیزداری اداره کل و جناب آقای مهندس حسینعلی نریمانی معاون فنی در روزنامه های استان

گزارش

نظام دامداری کوچ نشینان ایران یکی از کهن­ ترین و مهم­ترین شیوه­ های پرورش دام کشور بوده است از ویژگی­ های اساسی این نظام اتکای اصلی آن به مراتع طبیعی است به طوری که دام به صورت طبیعی و در قلمرو ایل و با استفاده از مراتع ییلاقی، میان بند و قشلاقی تغذیه می­ شود.

گاوخونی سیراب نشود ۵ استان و پایتخت را گرد و غبار می‌گیرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: تالاب گاوخونی یک ارزش بین المللی دارد و اگر حق آبه‌های تالاب داده نشود می‌تواند برای پنج استان گرد و غبار به همراه داشته و حتی به تهران هم برسد.

بازدید معاون حفاظت و امور اراضی سازمان از محدوده معدنی کلاه برفی در کاشان

توسط معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به همراه مدیر کل دفتر حفاظت و حمایت و رییس گروه معادن و سایر همکاران سازمان از محدوده معدنی کلاه برفی واقع در شهرستان کاشان بازدید بعمل آمد.

گردشگری ناپایدار بلای جانِ کویر

آفرودسواری و گردشگری بی‌ضابطه می‌تواند طبیعت کویر "ورزنه" را در آینده نه‌چندان دور به نابودی بکشاند؛ اتفاقی که برای این سرمایه ارزشمند منابع طبیعی اصفهان جبران‌ ناپذیر خواهد بود.

۱۲ گلوگاه برای جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر به استان اصفهان ایجاد شد

مدیرکل امور عشایر اصفهان از ایجاد ۱۲ گلوگاه و استقرار عوامل ادارات منابع طبیعی و امور عشایر برای جلوگیری از ورود زودهنگام عشایر به منطقه ییلاقی این استان خبر داد.

رهاسازی آب از سد زاینده رود بمدت 10 روز

بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان خروجی سد زاینده‌ رود برای توزیع آب کشاورزی شرق و غرب این استان افزایش یافت.

شناسایی ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش منابع طبیعی/ اجرای ۱۷ پروژه فناورانه

بیش از ۷۰۰ شرکت دانش بنیان، موسسه و پارک علمی و فنی مرتبط با دانشگاه‌ها برای ارتقای نفوذ فناوری در بخش منابع طبیعی و افزایش راندمان عملکرد حفاظت از جنگل‌ها، اقلیم کشور و آبخیزداری شناسایی شده است.

ممنوعیت ورود عشایر به فریدونشهر تا یکم خردادماه

به منظور حفاظت از گونه‌های گیاهی از ابتدای بهار تا یکم خرداد از ورود دام و عشایر به مراتع جلوگیری و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

تغییر اقلیم و عوامل انسانی ذخائر ژنتیکی را به مخاطره می‌اندازد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان آران و بیدگل در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا : ضمانت حیات جوامع انسانی در گرو حفاظت از اکوسیستم‌ و ذخیره‌های ژنتیکی است، بنابراین حفاظت از اکوسیستم‌ها برای انسان یک ضرورت حیاتی است.

رفع تصرف از ۱۰ هزار مترمربع زمین‌های ملی در کاشان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشان در گفت و گو با ایسنا گفت: مأموران یگان حفاظت این اداره در تعطیلات نوروزی ۱۰ هزار مترمربع از زمین‌های ملی در روستاهای ییلاقی را از تصرف کنندگان پس گرفتند.

تبعات زیست‌محیطی کوچ بی‌موقع دام در مراتع

مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان منابع طبیعی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سال جدید برای کوچ عشایر گفت: اگر زمان ورود و خروج دام، ظرفیت دام و مدت استفاده از مرتع را رعایت نکنیم، از نظر زیست‌ محیطی منجر به فرسایش خاک، افزایش روان‌آب می‌شود.

در روز طبیعت در جنگل‌ها و مراتع آتش نیفروزیم

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور از عموم مردم خواست تا در روز طبیعت در جنگل‌ها و مراتع آتش روشن نکنند.

پیام رئیس سازمان منابع‌طبیعی کشور به مناسبت روز جهانی جنگل

دکتر مسعود منصور رئیس سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور به مناسبت 21 مارس روز جهانی جنگل‌ پیامی صادر کرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اصفهان: ۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های اصفهان طی تعطیلات سال نو در آتش سوخت

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اصفهان : ۲ هکتار از مراتع و جنگل‌های اصفهان طی تعطیلات سال نو در آتش سوخت

هشدار اداره منابع طبیعی کاشان نسبت به ورود زودهنگام دام به مراتع

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان نسبت به شروع زودهنگام چرای دام در مراتع ییلاقی این شهرستان هشدار داد.

سخن روز

هر گاه (مطلبى) بپرسى براى دانستن بپرس نه براى خرده‌‏گیرى زیرا که نادان یاد گیرنده شبیه عالم است و عالم خرده‌‏گیر شبیه نادان. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک